عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

واکسن؛ بهانه اصلاح‌طلبان برای برجام‌های بعدی/ وادادگان غرب، مانع خودکفایی در تولید واکسن هستند

حمیدرضا ترقی گفت: هشتگ واکسن بخرید اصلاح طلبان، سواستفاده از شرایط کنونی کشور است و هدف سیاسی آنان مذاکره و باز شدن باب دوباره مذاکره با آمریکا در جهت اجرای برجام ۲ و ۳ است.

به گزارش خاورستان، حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با آرمان‌کرمان، با بیان اینکه مشکل ما در رابطه با داروهای مورد نیاز کشور ناشی از تحریم های همه جانبه آمریکا است، گفت: دشمنان حتی دارو را برخلاف معیارهای انسانی و قوانین بین المللی تحریم کرده اند؛ بنابراین تا تحریم ها به طور طبیعی لغو نشود، ما امکانی برای تأمین دارو مورد نیاز از خارج کشور نداریم.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه هر گونه بحث راجع به FATF تا زمانی که تحریم ها لغو نشود یک اقدام عبس و بیهوده است که هیچ نتیجه ای ندارد، عنوان کرد: بنابراین در این شرایط با پیش کشیدن FATF راه هایی را که ما در شرایط کنونی خارج از تحریم ها می توانیم برای تأمین نیازهای خودمان برویم، بسته خواهد شد.
وی ادامه داد: بحث در خصوص FATF که بررسی آن با مجوز مقام معظم رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام تمدید شده است، ارتباطی با تهیه و خرید دارو ندارد و باید اصل تحریم ها و به ویژه تحریم ها دارویی که از سوی دشمنان کشورمان ایجاد شده است، لغو شود.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: به نظر می رسد که هشتگ واکسن بخرید اصلاح طلبان، سو استفاده از شرایط کنونی کشور است و هدف سیاسی آنان مذاکره و باز شدن باب دوباره مذاکره با آمریکا در جهت اجرای برجام ۲ و ۳ است و اصلاح طلبان امروز واکسن مردم را گرو گرفته اند تا به اهداف سیاسی خود برسند.
ترقی با تأکید بر اینکه تلاش متخصصین داخلی کشورمان برای تهیه واکسن دارد به نتیجه می رسد و ما در حال خنثی کردن تحریم ها هستیم و طرح چنین موضوعاتی خیانت به کشور است، عنوان کرد: ما به دروازه پیروزی رسیده ایم و عده ای می خواهند مانع استقلال و خودکفایی ما در امر تولید واکسن شوند و به بهانه واردات اهداف سیاسی خود را که افتادن در دامن غرب و ارتباط مجدد با آمریکا است را دنبال می کنند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: این هشتگ نشان می دهد که عده ای در داخل کشور نان ارتباط و مذاکره با آمریکا را می خورند و هراس دارند که نان آنان از طریق عدم مذاکره قطع شود و نتوانند به اهداف سیاسی خود در منحرف کردن مسیر انقلاب به نتیجه برسند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام فریب افکار عمومی جامعه و به گروگان گرفتن جان مردم برای اهداف سیاسی برجام های ۲ و ۳ است و هیچ نیت خیرخواهانه ای را نمی توان با این اقدام برای ملت ایران پیدا کرد.
انتهای پیام/۴