وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد

واکسن کرونا بهار آینده روی میز ملت/ایران بهترین واکسن را تولید می‌کند

نمکی گفت: واکسن کرونا را تولید می‌کنیم و در بهار آینده واکسن کرونا را روی میز ملت می‌گذاریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خراسان‌جنوبی که در سالن دکتر فروزان‌فر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، گفت: ضربان قلبم روی میزان مرگ‌ومیر و ورودی بیمارستان‌ها تنظیم شده است.
وی افزود: باید از ابتلا و میزان مرگ و میر بکاهیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وقتی خراسان‌جنوبی را گرفتار آتش سهمیگن می‌بینیم، فکر می‌کنیم چه اتفاقی افتاده که طبس رتبه اول مرگ و میر را کسب کرده است؟
نمکی عنوان کرد: یک مرگ در خراسان‌جنوبی به اندازه چندین مرگ در جای دیگر، برای ما فرق می‌کند.
وی با بیان این‌که بعد از مهار کرونا در اردیبهشت گفتم از گوشه‌هایی گل خواهیم خورد، اظهار کرد: در اوج تحریم میزان مرگ را به زیر ۳۰ مورد روزانه رساندیم اما دوباره از دست ما خارج شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۸۸ کشور جهان آمار نمی‌دهند یا درست آمار نمی‌دهند.
نمکی بیان کرد: سازمان‌های جهانی نیز دنبال این موارد نمی‌روند.
وی افزود: روزی‌که دو مرگ اول را اعلام کردند دو روز به انتخابات بود گفتم هرگز چیزی را از مردم پنهان نمی‌کنم و دروغ نخواهم گفت چون اگر مردم ما را به راستگویی نپذیرند بابد به حال خودمان گریه کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: آمار ما درست است و مردم همه چیز را می‌بینند.
نمکی با بیان این‌که موج سوم دنیا را گرفتار کرد، افزود: آمریکا میزان مرگ بالای سه هزار نفر، ایتالیا بالای ۸۸۰ مورد، انگلیس بالای ۵۰۰ مورد و آلمان نیز بالای ۵۰۰ مورد را تجربه کردند.
وی اظهار کرد: این کشورها بیشترین زیرساخت را دارند و ما با دست‌های بسته در اقیانوس بلا شنا می‌کنیم و اگر بخواهم دارو وارد کشور کنیم، تحریم را دور می‌زنیم اما دقیقه ۹۰ با خباثت آمریکا قفل می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: با این پیش‌بینی سازمان‌های جهانی باید ایران بالای هزار فوتی روزانه را می‌داشت اما با دعای مردم و تلاش‌ها، کمر منحنی شکست و پایین آمد.
نمکی بیان کرد: همکی پای کار آمدند حماسه بزرگ را خلق کردند و میزان مرگ را پایین آوردند این در تاریخ دنیا ثبت خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۱۶۰ شهر قرمز داشتیم، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ شهر قرمز داریم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: عطر شهید سلیمانی از وجودم دور نخواهد شد.
نمکی بیان کرد: یک آذر وضعیت در کشور قرمز بود و امروز به ندرت لکه قرمز در نقشه کشور داریم.
شب یلدا را در خانه بمانید
وی با بیان این‌که هرگونه ساده انگاری و عادی انگاری ما را به موج سهمگین زمستانی وارد خواهد کرد، تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن شب یلدا و اینکه مردم این شب را برگزار می‌کنند اما از مردمی که برخلاف همیشه ۱۳ به در در خانه ماندند تقاضا دارم شب یلدا را نیز در خانه بمانید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: راهی جز این نداریم که خلاف رویه‌های گذشته عمل کنیم و پیشنهاد می‌شود مردم امسال را با شیوه‌های دیگری برگزار کنند.
نمکی بیان کرد: در موج سوم بیماری سرکش‌تر شده بود و نمی‌دانم اگر موج جدید شکل گیرد چه در انتظار است.
وی با اشاره به این‌که دلیلی ندارد هر حرفی را بزنیم، گفت: واکسن پدیده‌ای نیست که بشریت را از کرونا نجات دهد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: به عنوان وزارت بهداشت تمام تلاشمان را می‌کنیم که مردم این سرزمین حسرت چیزی که در جاهای دیگر دنیا دارند، نداشته باشند.
نمکی عنوان کرد: داروی رمدیسیمر وارد و تولید کردیم. برای واکسن ساکت ننشستیم چراکه با دنیایی طرفین حقوق مسلم ما را می‌خواهد سلب کند.
وی با تاکید بر این‌که حاضرم تکه تکه شوم اما به نظامم ضربه نخورد، گفت: یک نفر مصاحبه بی ربط می‌کند برای این‌که فالوور جذب کنم و عده‌ای برای من دست بزنند، داروی ما را آمریکا ضبط می‌کند.
داعیه انتخابات ندارم/ واکسن کرونا بهار آینده روی میز ملت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: من داعیه انتخابات ندارم بلکه آمدم فدا شوم.
نمکی اظهار کرد: واکسن را داریم تولید می‌کنیم و در بهار آینده واکسن کرونا را روی میز ملت می‌گذاریم.
واکسنی که قرار است روی ما تست کنند نداریم/ بهترین واکسن را تولید می‌کنیم
وی عنوان کرد: واکسنی که قرار است روی ما تست کنند نداریم. اجازه نخواهم داد هموطنم گرو تست واکسنی شود که دوره آن در جای دیگر گذرانده شده بلکه بهترین واکسن را داریم تولید می‌کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: واکسن از معتبرترین منابع دارد وارد کشور می‌شود. مال بد بیخ ریش صاحبش. نخواهیم گذاشت ملت ایران موش آزمایشگاهی دیگران شود.
نمکی گفت: با نگاه اعتقادی ملی و مردم سالاری دینی دنبال این هستیم که مردم ایران بهترین‌ها را داشته باشند.
انتهای پیام/۴