مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی خبر داد؛

واکسیناسیون ۸۰ درصد بیماران خاص خراسان‌جنوبی علیه کرونا/ ۱۰۰ درصد خدمات ناباروری در استان ارائه می‌شود

دهقان گفت: تاکنون واکسن کرونا برای حدود 80 درصد بیماران خاص، صعب العلاج، پیوندی و سرطانی تحت حمایت مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان‌جنوبی تزریق شده است.

هادی دهقان مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد آخرین وضعیت مرکز جامع بیماری‌های خاص خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به وجود آورن شرایط سخت برای تمام مراکز درمانی، مرکز جامع بیماران خاص استان خراسان جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شرایط سختی داریم.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌هایی که به ما ابلاغ شده سعی کردیم ۱۰۰ درصد پروتکل‌ها رعایت شود و خیلی خوب شرایط را مدیریت کردیم که خوشبختانه کمترین خطرات را برای بیماران داشته است.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرکز جامع بیماران خاص استان در سه شیفت به بیماران خدمات‌رسانی می‌کند.
واکسیناسیون ۸۰ درصد بیماران مرکز جامع خاص خراسان جنوبی
دهقان عنوان کرد: تاکنون واکسن کرونا برای حدود ۸۰ درصد بیماران خاص، صعب‌العلاج، پیوندی و سرطانی تحت حمایت این مرکز تزریق شده است.
وی اظهار کرد: حدود یک سوم بیماران مرکز جامع بیماران خاص استان واکسینه نشدند که ان‌شاءالله در مرحله دیگر ورود واکسن به استان، واکسیناسیون برای مابقی بیماران انجام خواهد شد.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان‌جنوبی گفت: افزایش قیمت لوزام پزشکی و مصرفی مشکلات عدیده زیادی را برای ما به وجود آورده است.
دهقان ادامه داد: تاکنون که خوشبختانه مشکلی برای مرکز جامع بیماران خاص به وجود نیامده اما با این شرایط احتمال این‌که در آینده دچار مشکلات شویم وجود دارد.
کمبود شدید دستگاه دیالیز در مرکز جامع بیماری‌های خاص
وی به کمبود شدید دستگاه دیالیز در مرکز جامع بیماری‌های خاص استان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت بسیار زیاد دستگاه دیالیز و شرایط کرونا، شرکت‌ها خوب پشتیبانی نمی‌کنند و در استان شدیدا با کمبود دستگاه دیالیز مواجه هستیم.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شهرهایی مانند قاین، طبس، سرایان، نهبندان و بیرجند در خصوص دستگاه دیالیز دچار مشکل هستند.
دهقان عنوان کرد: خوشبختانه از نظر دارویی مشکلی نداریم و تمام داروهای بیمارن خاص در دسترس است.
افزایش بیماران تحت حمایت مرکز بیماری‌های خاص و بیماری‌های جدیدی که به لیست بیماری‌های خاص افزوده شد
وی از افزایش بیماران تحت حمایت مرکز بیماری های خاص استان خبر داد و گفت: در حال حاضر تمامی بیماران مرکز افزایش داشتند به گونه‌ای که تعداد بیماران دیالیزی و ام‌اس حدود ۱۷ درصد افزایش داشته است.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی ادامه داد: درصد بیماران هموفیلی و تالاسمی در گذشته صفر بوده که در حال حاضر حدود دو درصد افزایش یافته است.
دهقان با بیان این‌که بیماری‌های جدیدی به لیست بیماری‌های خاص افزوده شده، اظهار کرد: بیماری‌های روان مزمن، سکته‌های قلبی و مغزی و نقص ایمنی به لیست بیماری‌های خاص افزوده شده است.
وی خاطرنشان کرد: چون تعداد نوع بیماری‌هایی که به زیر مجموعه بیماری‌های خاص افزوده شده، درصد بیماران مرکز جامع بیماران خاص استان خیلی افزایش یافته است.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان‌جنوبی در مورد مرکز ناباروری استان، اظهار کرد: فعالیت مرکز ناباروری استان نیز با توجه به حضور دو پزشک زنان و زایمان از اواخر فروردین سال جاری بسیار بیشتر شده است.
دهقان بیان کرد: در حال رایزنی با شرکت‌ها برای نصب تجهیزات هستیم.
ارائه ۱۰۰ درصد خدمات ناباروری در خراسان‌جنوبی
وی از فعال شدن شیفت عصر مرکز ناباروری استان خبر داد و گفت: ان‌شاءالله با توجه به حضور این دو پزشک و نصب تجهیزات، می‌توانیم ۱۰۰ درصد خدمات ناباروری را به صورت خیلی عالی در استان خراسان‌جنوبی برای تمامی بیماران نابارور ارائه دهیم.
مسئول مرکز جامع بیماران خاص خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار میزان تولدهای انجام شده در مرکز ناباروری استان به ۱۱۱ مورد رسیده است.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴