رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد؛

واکسینه بیش از ۳ درصد افراد واجد شرایط در خراسان‌جنوبی/ چهار مرکز تجمیعی واکسیناسیون راه‌اندازی شد

دهقانی گفت: در کشور تا ابتدای خرداد به طور میانگین ۲.۶۲ درصد از افراد واجد شرایط واکسینه شده بودند که این رقم در سطح استان خراسان جنوبی به ۳.۲ درصد افراد واجد شرایط رسیده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تحویل حدود ۲۲ هزار دز واکسن جدید طی دو روز گذشته به استان خبر داد و اظهار کرد: با ورود این تعداد واکسن، روند واکسیناسیون در استان تسریع خواهدشد به این صورت که گروه سنی ۸۰ سال به بالا در هر ساعت از فعالیت مراکز تجمیعی، بدون اخذ نوبت می‌توانند جهت تزریق واکسن به این مراکز مراجعه نمایند.
وی افزود: گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ سال براساس تماس تلفنی مراقبین سلامت فراخوان می‌شوند و در بازه زمانی مشخص شده، جهت تزریق واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه می‌کنند. همچنین گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال نیز با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و طی یک مدت کوتاه پیامکی برای آنها ارسال خواهد شد که زمان و مکان تزریق واکسن برای آنها مشخص و بر اساس آن زمانبندی، به مراکز تزریق واکسن مراجعه و واکسیناسیونشان انجام خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که خوشبختانه چهار مرکز تجمیعی در سطح استان خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده، گفت: یک مرکز در بیرجند در پردیس دانشگاه علوم پزشکی و سه مرکز در شهرستان‌های قاین، فردوس و طبس راه‌اندازی شده که روند واکسیناسیون را تسریع خواهد کرد.
دهقانی عنوان کرد: همچنین طی روزهای آینده نیز ان‌شاءالله با کمک بسیج، سپاه و شهرداری بیرجند، مرکز واکسیناسیون خودرویی در محل چهارشنبه بازار بیرجند راه‌اندازی خواهد شد که ان‌شاءالله آن نیز به تسریع در واکسیناسیون کمک خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در سطح کشور تا صبح روز شنبه به طور میانگین ۲.۶۲ درصد از افراد واجد شرایط واکسینه شده بودند که این رقم در سطح استان خراسان جنوبی ۳.۲ درصد افراد واجد شرایط بود یعنی ما از میانگین واکسیناسیون کشوری جلوتر هستیم.
انتهای پیام/۱۲۷