واکنش نکونام به ماندن در فولاد

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان بهتر شدن شرایط را عامل اصلی ماندن در اهواز تلقی کرد.

به گزارش خاورستان، جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان بعد از قهرمانی تیمش در جام حذفی فوتبال اظهار داشت: عملکرد خوبی داشتیم اما در لیگ برتر لیاقت داشتیم چهارم شویم. متاسفانه ۳ بازی را از دست دادیم که داورهای همین بازی‌ها محروم شدند و نتوانستیم امتیازی بگیریم. قطعا اگر روند این بازی ها خوب پیش می رفت تیم فولاد خوزستان چهارم شده بود و به بازی فینال نیازی نداشتیم.
وی گفت: قسمت این بود تا با یک‌امتیاز کمتر به عنوان تیم ششم انتخاب شویم. لیاقت تیم های خوب برای قهرمانی جذب بازیکن خوب است که ما نمی توانستیم با این شرایط با آنها رقابت کنیم. در تیم ما بازیکن ۴۰ میلیونی و ۱۰۰ میلیونی به صورت فیکس بازی می‌کند. اما بازیکنی هم مانند موسی کولیبالی قرارداد تومانی با او بستیم و در ادامه رضایت بازیکنان را جلب کردیم. در نهایت تیم مان ششم شد اما شایستگی کسب رتبه چهارم را داشتیم که این اتفاق نیفتاد و قسمت این بود در جام حذفی قهرمان شویم.
نکونام اظهار داشت: بازی سختی برابر ماشین سازی داشتیم و برابر سپاهان هم جنگیدیم چون بسیار پرقدرت پرقدرت پرمهره بود و مقابل تیم خوب استقلال که به کادر فنی این تیم با بازیکنان خوبش تبریک می گویم بردیم. استقلال پرسپولیس را حذف کرد و ما نشان دادیم کار بزرگی انجام دادیم. دیدار برابر تیم جوان و یکدست ملوان هم بسیار خوب بود.
سرمربی تیم فولاد خوزستان اظهار کرد: پنجره نقل و انتقالاتی ما وقتی بسته شد، یکی از دوستان فوتبالیست من اعلام کرد تا همین بازیکن که باعث بسته شدن پنجره تیم ما شد به هتل لاله آمد و تنها قرارداد بستیم و پولی ندادیم. مدیرعامل سابق فولاد می تواند در این زمینه توضیح دهد. ما وظیفه نداشتیم تا بازیکن را تعقیب کنیم. این بازیکن به خودش ما و باشگاه استقلال ضربه بدی زد. امیدوارم با ورود عزیزی خادم اتفاقات این چنینی نیفتد.
او گفت: تیمی که به لیگ قهرمانان آسیا می رود و شرایطی مانند ما دارد برابر تیم های عربی با مهره های بزرگ دوام بیاورد. تنها بازیکنان را حفظ کردیم و اوایل فصل پنجره باز شد تا ۷ بازیکن بگیریم. هر تیمی یار گرفت موفق بود و در نیم فصل نقاط ضعف را برطرف کردند. من هیچوقت بهانه نیاوردم و تمرین را تعطیل نکردیم و تلاشمان را بیشتر کردیم.
نکونام بیان کرد: تیم ریکاوری ما از بزرگان لالیگا بود تا در تغذیه، فیزیوتراپی و … کمک شایانی به ما کرد کرد قطعا در فینال جام حذفی زبیر نیک نفس و شیمبا به استقلال نمی رسند. مربی بدنساز تیم ما اسپانیایی است و در لالیگا ۸ سال با هم بودیم و این مربی همه جا با من همراه بود و قطعا ادامه دار خواهد بود.
سرمربی فولاد در گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر عنوان کرد: من همچنان با فولاد خوزستان قرارداد دارم و وظیفه دارم تا در هر تیمی باشم برای خوشحالی تیمم تلاش کنم. اولین حق من این است که باید مدیرعامل باشگاه را بشناسم. کار کردن با آذری لذت‌بخش بود و او مدیر توانمندی است و کاملا کنار مربیان است و از مردم خوزستان درخواست دارم تا او در فولاد بماند. برای حضور من هم باید اول مدیرعامل مشخص شود و اگر شرایط مساعد باشد قطعا در خدمت این تیم خواهم بود.
منبع: فارس
انتهای پیام/۷