رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند خبر داد

واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز بیرجند به بخش خصوصی

ابراهیم‌زاده گفت :با عنایت به دیدگاه مثبت و تخصصی شهردار بیرجند در این حوزه و تایید اینکه جهت افزایش کیفی نگهداری فضاهای سبز سطح شهر می بایست از توان بخش خصوصی کمک گرفت موضوع به شورای اسلامی شهر پیشنهاد که با دیدگاه مثبت تصویب شد.

به گزارش خاورستان به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، امیر ابراهیم‌زاده رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند با اعلام این مطلب گفت: در شرایط اقلیمی و آب و هوایی خراسان جنوبی و با وجود محدودیت های فراوان از جمله میزان کم نزولات جوی، خشکی هوا، بادهای گرم و سوزان، تفاوت زیاد درجه حرارت بین تابستان و زمستان و حتی ساعات مختلف شبانه روز و ….، قطعا نگهداری و حفظ فضای سبز موجود اهمیت بالاتری خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از سال ۸۵ تاکنون به دلایل مختلف از جمله: بازنشستگی، انتقال نیرو و سایر عوامل، حدود ۵۰ نفر نیرو از بدنه سازمان سیما، منظرو فضای سبز منفک شده اند و از طرفی با توجه به توسعه و افزایش سالانه سطوح فضای سبز کمبود نیرو در بخش نگهداری فضای سبز شهر بیرجند کاملا مشهود بود.
رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند افزود: خوشبختانه با عنایت به دیدگاه مثبت و تخصصی شهردار بیرجند در این حوزه و تایید اینکه جهت افزایش کیفی نگهداری فضاهای سبز سطح شهر می بایست از توان بخش خصوصی کمک گرفت موضوع به شورای اسلامی شهر پیشنهاد که با دیدگاه مثبت تصویب شد.
ابراهیم‌زاده ادامه داد: پس از انجام ساعت ها کار کارشناسی و استفاده از نظرات تخصصی مشاوران حوزه فضای سبز و بهره برداری از تجربیات سایر شهرهای پیشتاز، اقدام به تهیه اسناد و شرایط لازم برای برگزاری مناقصه به منظور واگذاری نگهداری بخشی از فضای سبز شهر بیرجند به بخش خصوصی شد.
وی خاطرنشان کرد: امید است با توجه به اطلاع رسانی انجام شده شاهد حضور قدرتمند پیمانکاران متخصص و توانمند، اشتغال به کار ۵۰ نفر نیرو و نهایتا ارتقای کیفیت فضای سبز شهرمان باشیم.
انتهای پیام/۴