رئیس جمعیت هلال احمر در بیرجند مطرح کرد

واگذاری واحدهای تجاری مجتمع اداری_ تجاری هلال تا پایان سال/ ۵ پایگاه امدادی تا هفته دولت سال آینده در خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: واحدهای تجاری مجتمع اداری_ تجاری هلال تا پایان سال به صاحبان آن واگذار شده و واحدهای اداری این مجتمع سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی است که در مسیر دو کریدور اصلی قرار دارد و تراکم جمعیتی استان کم است.
وی با بیان اینکه تصادفات و تلفات جاده ای در استان خراسان‌جنوبی زیاد است، افزود: در این شرایط نیاز است به استان توجه ویژه شود.
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر بیان کرد: با توجه به اینکه در خراسان جنوبی ۵۰۰ روستا آبرسانی سیار می‌شود این امر باعث وجود مشکلات درمانی برای مردم شده و این نقش هلال احمر را بیشتر می‌کند.
پیوندی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی استان زلزله خیزی است، افزود: این باعث دغدغه خاطر ما شده و باعث می‌شود که فعالیت امداد رسانی ما بیشتر شود.
وی گفت: در خراسان جنوبی در یازده شهرستان استان ۱۱ مرکز هلال احمر داریم، ۲۳ پایگاه امدادی ثابت و ۶ پایگاه امدادی سیار در استان فعالیت دارد و به واسطه حوادثی که استان را تهدید می‌کند نیاز است پایگاه امدادی جدید راه‌اندازی شود.
رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: در کشور ۵۹۸ پایگاه امدادی داریم و تا ۱۲۰۰ پایگاه استاندارد جهانی فاصله داریم و این محقق نمیشود مگر اینکه دست به دست هم داده و برای راه اندازی پایگاه امدادی تلاش کنیم.
پیوندی از راه اندازی ۵ پایگاه امدادی ثابت تا هفته دولت سال آینده خبر داد و افزود: این تعداد پایگاه امدادی با همکاری استانداری و سازمان جمعیت هلال احمر ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به پروژه های نیمه تمامی که به سالها شده کار ساخت آن آغاز شده و به طول انجامیده، گفت: مجتمع تجاری اداری هلال مرکز استان که از سال ۹۱ کار ساخت آن آغاز شده و قرار بوده در سال ۹۴ به اتمام برسد و هنوز نیمه تمام است و به دلیل تصمیمات اشتباه طولانی شده از جمله پروژه های نیمه تمام است و طی تعاملی که به وجود آمده در برنامه داریم سال آینده این مجتمع را به بهره رسانده و واحدهای تجاری آن که پیش فروش شده را تا پایان سال جاری واگذار خواهیم کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد: این پروژه در رونق اقتصادی استان تاثیرات خوبی دارد و لازم است با همکاری شورای شهر، شهرداری، اوقاف، استانداری و هلال احمر نسبت به اتمام آن اقدام شود.
پیوندی در خصوص بالگرد هلال احمر استان که آشیانه ندارد و در ضلع غربی فرودگاه بیرجند مستقر است، گفت: از دیگر اقداماتی که در استان انجام خواهد شد ساخت آشیانه برای بالگرد و پَد فرود بوده که در صورت تزریق اعتبار و با همکاری استانداری است.
وی با اشاره به ساختمان ستادی هلال احمر استان که از سال ۹۱ آغاز شده و پروژه بزرگی است، بیان کرد: در این ساختمان قرار است داروخانه مرکزی وجود داشته باشد که برای اتمام آن، ساخت داروخانه تجهیز آن و تزریق دارو همکاری خواهیم داشت.
رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص انبارهای هلال احمر، گفت: انبارهای هلال احمر به واسطه سیل اخیر خالی از تجهیزات شده و در خراسان جنوبی در شهرستان طبس وضعیت انبار مناسب نیست لذا تزریق امکانات به انبارهای هلال احمر در دستور کار است.
پیوندی ازخرید ۷۹ دستگاه کامیونت خبر داد و گفت: امیدواریم با تزریق تعداد کامیونت به هلال احمر استان مشکل تجهیزات ترابری، خودرویی و لجستیک هلال احمر خراسان جنوبی برطرف شود‌.
وی با اشاره به طرح نذر آب ۲، گفت: این طرح از دو سال قبل با هدف درمان بیماری های مقطعی و ارجاع در صورت نیاز مردم مناطق محروم و مرزی راه اندازی شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۳۰ میلیارد تومان خدمات مورد نیاز مردم در قالب کاروانهای سلامت به مردم مناطق محروم کشور کمک شده است.
پیوندی گفت: سال گذسته در قالب طرح نذر آب ۲ حدود ۶۰۲ تانکر آبرسانی در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.
وی افزود: ۳ خودرو نجات به هلال احمر خراسان جنوبی داده ایم اما نیاز استان را برطرف نکرد و هنوز نیاز به خودرو در استان وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر از مجوز خرید ۲۲۰ دستگاه آمبولانس خبر داد و عنوان کرد: اگر این تعداد دستگاه آمبولانس خریداری شود به خراسان‌جنوبی نیز تزریق خواهیم کرد.
وی بیان کرد: به ازای ساخت هر پایگاه امدادی یک کامیونت برای استان در نظر گرفته خواهد شد و در مجموع ۵ کامیونت به استان خواهیم داد.
پیوندی گفت: ۵۰ هزار نیروی امدادگر در سطح کشور داریم و حدود ۲۰ سال است نتوانسته ایم بحث بیمه و استخدام این افراد را حل کنیم و در برنامه است که برای بیمه نیروهای هلال احمر اقدام شود که بتوانند خود و خانواده آنها از خدمات درمانی استفاده کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در خراسان جنوبی کمبودی برای امدادگر نداریم بلکه مشکل کمبود پایگاه است.
وی در خصوص همکاری با کشور افغانستان، گفت: در افغانستان نیز در شهر زرنج و کابل پایگاه امدادی داشته و بیمارستان کابل در حال ساخت است.
رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص راه اندازی پایگاه امدادی در ماهیرود، گفت: بررسی های لازم انجام شود در صورت امکان همکاری خواهیم کرد.
انتهای پیام/۱۲۷