رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی:

وجود بیش از ۱۰ هزار بازنشسته در استان/ حقوق فروردین ماه بازنشستگان بدون افزایش است

رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی 10 هزار و 854 بازنشسته وجود دارد.

حسن حاجی آبادی؛ رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: در خراسان جنوبی ۱۰ هزار و ۸۵۴ بازنشسته وجود دارد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته برای ارائه خدمات به بازنشستگان تلاش هایی انجام شده است افزود: از جمله مهم ترین خدمات ارائه شده به بازنشستگان انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی و همچنین پرداخت وام قرض الحسنه به حدود ۲ هزار و ۴۰ نفر بر اساس قرعه کشی بوده است.
رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون هم افزایش خدمات بیمه تکمیلی و افزایش درصد حقوق سالانه از دغدغه ها و مطالبات بازنشستگان استان است گفت: در زمینه افزایش حقوق سالانه بازنشستگان باید مسئولان کشوری تصمیم بگیرند و هنوز منتظر اعلام و صدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۵ از سوی مجلس هستیم.
حاجی آبادی بیان کرد: بمنظور ارائه خدمات رفاهی و تفریحی برای بازنشستگان استان هم ، این سازمان تورهای زیارتی و سیاحتی را برگزار می کند.
وی افزود: هر کدام از بازنشستگان به همراه یکی از اعضای خانواده خود می تواند در این تورها ثبت نام کند که برای هر کدام از آنها ۲۵۰ هزارتومان تخفیف داده خواهد شد.
رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی در خصوص عدم پرداخت عیدی کارکنان مخابرات اظهارکرد: برخی از شرکت ها از جمله برق، آب و فاضلاب، شهرداری و مخابرات چون از ردیف بودجه های عمومی و دولتی استفاده نمی کنند پرداخت حقوق و عیدی برعهده خودشان است وبه بخش دولتی مربوط نمی شود.
حاجی آبادی در خصوص حقوق بازنشستگان در سال ۹۵ گفت: همانطور که گفته شد باید منتظر صدور احکام مجلس باشیم.
وی افزود: حقوق فروردین ماه بازنشستگان بر اساس سال گذشته پرداخت می شود و اگر اردیبهشت ماه یا ماه های بعدی این احکام صادر شود، معوقات و کسری حقوق ماه هایی که بر اساس سال قبل داده شده است پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان بازنشستگی خراسان جنوبی بیان کرد: بازنشستگان استان می توانند برای ثبت خاطرات یا ثبت کارهای علمی و فرهنگی که بعد از بازنشست شدن انجام داده اند و همچنین شرکت در مسابقات این سازمان به آدرس payesh8532.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام / ۷