مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد

وجود بیش از ۸ هزار نفر مستمری بگیر تحت حمایت بهزیستی در خراسان جنوبی/ اداره کل اتباع بیگانه سازوکار مناسبی برای سامان‌دهی کودکان خیابانی ندارد

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این که در حال حاضر بیش از 8 هزار نفر از مددجویان‌ بهزیستی مستمری بگیر هستند،گفت:همچنین یک هزار و ۶۹۵ نفر پشت نوبت مستمری بهزیستی هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،علی عرب‌نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد:سازمان بهزیستی در سه حوزه پیشگیری،اجتماعی و مشارکت های مردمی خدمات ارائه می کند.
وی با بیان این که بیش از ۷۰ وظیفه برای سازمان بهزیستی تعریف شده است،تصریح کرد:کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها از مهمترین اهداف بهزیستی است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این که همه کسانی که از بهزیستی خدمات دریافت می کنند اعم از این که مستمربگیر باشند یا نباشند خدمت گیرنده این سازمان محسوب می شوند،تصریح کرد:در سال گذشته،۱۰۲هزار نفر از بهزیستی استان خدمات دریافت کرده اند.
عرب‌نژاد تعداد دریافت کنندگان خدمات در حوزه توانبخشی استان را،۲۱ هزار و۵۱۳ نفر اعلام کرد و افزود:تعداد ۸هزارو ۳۹۸نفر از مددجویان حوزه اجتماعی و بیش از ۱۰هزار نفر در سایر حوزه ها،از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می شوند.
وی در اشاره به بحث مستمری بگیران بهزیستی،ابراز کرد:در حال حاضر بیش از ۸ هزار نفر از مددجویان بهزیستی از این سازمان مستمری دریافت می کنند.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد:تعداد افراد پشت نوبت دریافت مستمری بهزیستی در خراسان جنوبی،یک هزار و ۶۹۵ نفر است.
عرب‌نژاد ضمن اشاره به برنامه های هفته بهزیستی در سال جاری،مطرح کرد: طی هفته بهزیستی در سال جاری ۱۶۱ واحد مسکونی روستایی و شهری با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در استان افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۴۱ نفر بیمه خویش فرمایی در سازمان بهزیستی استان داشته ایم، افزود: در سال جاری نیز تعداد ۱۴۴ نفر در این حوزه پیش بینی شده است.
عرب نژاد ادامه داد: طی سال گذشته در مجموع ۲۱۱ نفر از مشوق های بیمه ای بهزیستی استان استفاده کرده اند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته دو هزار و ۲۱۰ مورد پیش بینی تامین وسایل کمک توانبخشی داشته ایم که خوشبختانه دو هزار و ۷۰۰ نفر خدمات گرفته اند، گفت: در حوزه معاونت های اجتماعی پیش بینی بیمه آتیه فرزندان ۳۰۶ نفر بوده که خوشبختانه توانسته ایم بیمه ۳۴۵ نفر را محقق کنیم.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه حمایت از خانواده های دارای فرزندان دو قلو به بالا ۵۴۵ مورد پیش بینی سازمان بوده که ۳۰۰ مورد توانسته اند خدمات دریافت کنند، عنوان کرد: حق سرانه پرستاری هر فرزند در این خانواده ها ۹۰ هزار تومان است.
ساز و کار مناسب برای سامان دهی کودکان اتباع بیگانه وجود ندارد
وی با بیان اینکه اختلافات خانوادگی، کودک آزاری و اعتیاد به ترتیب بیشترین آمار آسیب های اجتماعی را در استان دارد، اظهار کرد: کودکان خیابانی ایرانی در استان وجود ندارد و تمام آن ها تبعه افغانستان هستند و سامان دهی آن ها بر عهده اداره کل اتباع بیگانه است که متاسفانه این اداره کل سازوکار مناسبی برای سامان‌دهی این کودکان ندارد.
عرب نژاد ازبرگزاری تعداد ۱۶ جلسه کمیسیون صدور و نظارت ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: در راستای جلسات مذکور، تعداد ۳۷۴ پرونده صدور، تمدید و تعویض مرکز و موسسه غیردولتی و ۳۱ پرونده نظارت نیز تشکیل شده است.
وی در ادامه صحبت هایش با بیان این که در عید فطر سال جاری، ۴۰ موسسه در راستای برپایی پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره در سطح استان انتخاب شده بود،تبیین کرد: از ۹۰۰ صندوق موجود در ۴۰۵ پایگاه سطح خراسان جنوبی، حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال فطریه و کفاره جمع آوری شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی اضافه کرد: اعتبارات فطریه و کفارات جهت نگهداری معلولان مراکز شبانه روزی، فرزندان مراکز شبه خانواده، خانواده های معلولان نیازمند و زنان سرپرست خانواده در زمینه معیشت و لوازم ضروری با نظارت بهزیستی استان و شهرستان ها هزینه شده است.
عرب‌نژاد با بیان این که طرح ضیافت مهر، یکی از طرح های موفق اجرا شده در ماه مبارک رمضان سال جاری بوده است،اظهار کرد: در زمینه اجرای طرح مذکور، بیش از ۱۴۰ میلیون تومان به مددجویان و جامعه هدف بهزیستی کمک شده است.
انتهای پیام/۱۲۷/۱۱/۱۰۱