کارشناس سیاسی:

وجود بی‌رغبتی در دولت‌هایی که خود را باخته می‌بینند

مزگی نژاد گفت: برخی از دولت‌ها و دست‌اندرکاران آن‌ها وقتی در صحنه خود را باخته می‌بینند و می‌دانند برای آینده اعمال و رفتار خود در عرصه‌های مختلفی که در دست دارند بُردی ندارند در پایان دولت بیخیالی و بی‌رغبتی در آن‌ها شکل می‌گیرد.

مهدی مزگی‌نژاد کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی علی‌رغم تمامی مشکلات و شایعه‌هایی مبنی بر بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون انتخابات‌های بسیاری را برگزار کردیم و طبعتا این اولین انتخابات نیست بلکه ۳۸ امین انتخاباتی است که در کشور برگزار شده است.
وی افزود: هر زمانی که مردم احساس کردند به حضور آن‌ها نیاز است در صحنه حاضر شدند و رأی دادند.
کارشناس سیاسی بیان کرد: علی‌رغم تمامی مسائل و مشکلاتی که در شکل گرفته است اما مردم بازهم پای صندوق‌های رای آمدند و رای دادند.
مزگی‌نژاد کرد: امسال نیز دشمن با طرح‌ها و توطئه‌هایی که برنامه‌ریزی کرده بود به دنبال بحران سازی بود که به تبع آن بتواند درصد مشارکت مردم را پایین بیاورد و از این آب گل‌آلود ماهی بگیرد اما موفق نشد.
وی ادامه داد: مردم ما علی‌رغم بی‌انضباطی‌هایی که دولت انجام داد به ویژه در بحث بیماری کرونا که دو روز مانده به انتخابات مطرح شد و نگرانی را بین ملت ایجاد کرد اما بازهم در صحنه حاضر شدند و دشمنان داخلی و خارجی را ناامید کردند.
کارشناس سیاسی اظهار کرد: ملت با تمام توان، همت، شوق و دلداگی که به انقلاب اسلامی داشتند پای صندوق رأی حضور پیدا کردند و ثابت کردند از دشمن، بیماری و توطئه‌های دشمنان نمی‌ترسند بلکه مردم مسیر حضور در پای صندوق رأی را انتخاب کردند و با حضور خود در انتخابات بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و دفاع از خون شهیدان و دلداگان انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.
مزگی‌نژاد در مورد گلایه‌های مطرح شده در خصوص این‌که دولت در ساعت آخر، زمان رأی‌گیری را تمدید نمی‌کرد که با درخواست‌های مردمی، تمدید کرد، گفت: برخی اقداماتی که منجر به عدم‌همکاری دولت با روند رأی‌گیری می‌شود مساله‌ای است که در دوره‌های گذشته نیز وجود داشته است.
وی تصریح کرد: سابقه بی‌نظمی و بی‌مِهری دست‌اندرکاران دولت با روند اجرایی انتخابات سابقه چندین ساله دارد و در هر انتخاباتی سنگ‌اندازی‌هایی شکل گرفته است، امیدواریم خدای متعال با توجه به لطفی که به میهن اسلامی دارد افرادی که باعث بروز مشکلات می‌شوند را هدایت کند.
کارشناس سیاسی عنوان کرد: ملت ایران همیشه در تمامی صحنه‌ها حضور دارند و علی‌رغم تمامی مشکلات به صحنه آمده و رأی دادند لذا دولتمردان باید فکری به حال خودشان کنند که با تمام لطفی که ملت به انقلاب اسلامی و شرایط موجود در کشور دارند این‌گونه حرکات، رفتارها و سنگ‌اندازی‌ها دارند.
مزگی‌نژاد ادامه داد: این اقدامات نه‌تنها برای دولت سودی نخواهد داشت بلکه دشمنان ما را نسبت به آن‌ها دل‌خوش خواهد کرد. امیدواریم این اقدامات در آینده دست‌آویز دشمن برای ایجاد توطئه و بحران‌هایی که به وجود می‌آورند نباشد که اگر این‌گونه شود مانند بسیاری که در گذشته سنگ‌اندازی کردند و امروز منفور ملت هستند سرنوشت خوبی در انتظار آن‌ها نخواهد بود.
وی بیان کرد: برخی از دولت‌ها و دست‌اندرکاران آن‌ها وقتی در صحنه خود را باخته می‌بینند و می‌دانند برای آینده اعمال و رفتار خود در عرصه‌های مختلفی که در دست دارند بُردی ندارند در پایان دولت بیخیالی و بی‌رغبتی در آن‌ها شکل می‌گیرد.
کارشناس سیاسی گفت: با توجه به انتخاب‌هایی که از سوی مردم شکل گرفته ان‌شاء‌الله در آینده شاهد مجلسی قاطع خواهیم بود که با تمامی این بی‌نظمی‌ها برخورد کند.
مزگی‌نژاد بیان کرد: انتخابات یکی از مأموریت‌های هر دولتی است که باید قاطع، خوب و با نشاط شکل گیرد اما متأسفانه چون دولت‌مردان در درون بی‌رغبت هستند این بی‌رغبتی باعث می‌شود این‌گونه اتفاقات در عرصه‌های اجرایی کشور رقم بخورد و همکاری لازم با روند انتخابات انجام نشود.
وی در مورد داشتن مجلس انقلابی با روحیه جهادی، گفت: اگر مجلس انقلابی و با داشتن روحیه جهادی شکل گیرد صددرصد می‌تواند به راحتی با مشکلات رو به رو شود و راهکار ارائه دهد.
کارشناس سیاسی بیان کرد: مجلس انقلابی از قوه مجریه کشور در مورد مشکلات و کاستی‌ها سوال می‌کند و با نظارت بر اجرای قانون می‌تواند بسیاری از مشکلاتی که سر راه انقلاب اسلامی وجود دارد را حل کند و زمینه‌ساز آرامش و رفاه در جامعه برای مردم شود.
مزگی‌نژاد گفت: بنابرفرمایش مقام معظم رهبری تمام مشکلات کشور قابل حل است به شرط این‌که افرادی که وارد صحنه می‌شوند دلسوز، انقلابی و جهادی باشند از کار برای ملت خسته نشوند، مشکلات را درک کنند و با حضور در جامعه بتوانند با حل مسائل خدمات شایسته خود را نسبت به انقلاب و رفع مشکلات انجام دهند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴