گفتگوی خاورستان با فرماندهان پایگاه های اسوه خراسان جنوبی؛

وجود روحیه و تفکر بسیجی در اقشار مختلف مردم/ حرکت در مسیر منویات رهبری توسط پایگاه ها با تربیت حافظان قرآن و اشتغالزایی خانگی

شبکه مردمی بسیج در همه مسائل روز جامعه و برای همه مشکلات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ... در سطح روستاها، محلات و شهرها برنامه دارد و توانسته با فعالیت های خود، نقش موثری در ارتقاء فرهنگ، بینش و بصیرت مردم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هفته بسیج بهانه ای برای پرداختن به فعالیت های شبکه بسیج است که در سطوح متعدد و از روستاها و محلات گرفته تا کلان کشور، برنامه هایی را طراحی و اجرا می کند.

خوشبختانه امروز و به سبب برنامه های همه جانبه، روحیه و تفکر بسیجی در تمام اقشار جامعه رسوخ کرده و هر کسی در حد توان خودش در مسیر اهداف این شبکه که در واقع همان اهداف و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، حرکت می کند.

این شبکه مردمی در همه مسائل روز جامعه و برای همه مشکلات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … در سطح روستاها، محلات و شهرها برنامه دارد و توانسته با فعالیت های خود، نقش موثری در ارتقاء فرهنگ، بینش و بصیرت مردم داشته باشد.

با توجه به نیات سوء دشمن در زمینه های مختلف بخصوص فرهنگی و اقتصادی، پایگاه های بسیج با تربیت نیروهای مومن و جهادی، تلاش کرده تا همواره در این مسیرها، یک گام جلوتر از دشمن حرکت کند و با حضور همیشه در صحنه خود، همیشه برای دفاع آماده باشد.

یکی از برنامه های مهم بسیج برای رسیدن پایگاه های مقاومت بسیج به سطح مطلوب و توانمند، برگزاری جشنواره مالک اشتر است که در این خصوص، با دو پایگاه برتر و اسوه این جشنواره به گفتگو پرداختیم.

موفقیت در جذب جوانان با فعالیت های گسترده قرآنی و برنامه های شاد

اعظم عیدی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سبیکه واقع در مهدیه سرایان در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: بنده مدت یک سال و نیم است که به عنوان فرمانده این پایگاه فعالیت می کنم.

وی افزود: این پایگاه در مراحل شهرستانی و استانی جشنواره مالک اشتر بسیج، به عنوان پایگاه برتر و اسوه شناخته شد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سبیکه گفت: پایگاه مقاومت سبیکه به عنوان یکی از پایگاه های بسیج جوان شناخته می شود و در واقع یکی از دلایل موفقیت این پایگاه هم؛ جذب جوانان و نوجوانان به شبکه بسیج بوده است.

عیدی بیان کرد: همچنین این پایگاه برنامه های جهادی زیادی را در زمینه های فرهنگی، سازندگی، علمی، آموزشی و … دنبال می کند، بطوری که طی یک سال اخیر، تعداد گروه های جهادی این پایگاه، از یک به پنج گروه افزایش یافته است.

وی یادآور شد: یکی از فعالیت های شاخص این پایگاه مقاومت، فعالیت های قرآنی خاص آن است. به جرأت می توان گفت که این پایگاه یکی از بهترین پایگاه های قرآنی در سطح استان است، چرا که ۱۴۱ نفر از بسیجیان این پایگاه در فعالیت های قرآنی شامل روخوانی، روانخوانی، حفظ  موضوعی، حفظ ترتیبی، حفظ کل و … شرکت دارند. همچنین این پایگاه موفق به تربیت ۱۰ حافظ کل قرآن هم شده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج سبیکه اظهارکرد: این پایگاه بسیج از نظر علمی هم پایگاه موفقی بوده است و طی دوران شیوع کرونا، با استفاده از ظرفیت مربیان جهادی و رایگان، آموزش های درسی را برای دانش آموزان و بسیجیان ارائه کرده است.

عیدی با اشاره به فعالیت های ابتکاری در امور فرهنگی مثل برگزاری جشن های خیابانی و محله محور، گفت: یکی از دلایل جذب جوانان و نوجوانان به شبکه بسیج توسط این پایگاه، داشتن برنامه های شاد مثل برگزاری جشن تولد برای اعضای پایگاه و همچنین برگزاری جلسات و حلقه های پایگاه در محیط های باز و متنوع، بوده است.

وی اظهارکرد: این پایگاه مقاومت در حوزه اشتغال خانگی هم کلاس های هنری گلیم بافی، حوله بافی، عروسک بافی و … را دنبال کرده است که باعث کمک به اقتصاد خانوار در شرایط نامساعد اقتصادی بوده است.

عیدی با اشاره به اینکه هدف ما بسیجیان از فعالیت های خالصانه بسیجی، رسیدن و نزدیک شدن به اهداف انقلاب اسلامی است، گفت: در این مسیر هم منویات مقام معظم رهبری از جمله تاکید بر پیشرفت های علمی، پرورش ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و … را چراغ راه خود قرار داده ایم تا با ایجاد آمادگی در این مسیرها، آماده امر ظهور شویم.

از فعالیت های فرهنگی تا آسیب شناسی مشکلات روستا

فاطمه محمودزاده فرمانده پایگاه مقاومت بسیج رقیه خاتون روستای کرغند قاین هم در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: این پایگاه مقاومت در هر دو مرحله شهرستانی و استانی جشنواره مالک اشتر بسیج به عنوان پایگاه اسوه و برتر انتخاب شد.

وی با بیان اینکه پایگاه رقیه خاتون در برگزاری مراسم های فرهنگی و مذهبی مختلف، نقش فعالی دارد، افزود: یکی از دلایل موفقیت این پایگاه داشتن روحیه بسیجی اعضا و همدلی و همراهی آنها در کارهای تیمی و گروهی بوده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج رقیه خاتون روستای کرغند گفت: این پایگاه با مسئولین روستا از جمله اعضای شورای اسلامی و امام جماعت روستا، ارتباط خوب و موثری دارد و این مسئولین هم خالصانه در اجرای برنامه ها همکاری دارند.

محمودزاده بیان کرد: یکی از فعالیت های ارزشمند این پایگاه بسیج، بررسی مشکلات روستا و آسیب شناسی آن است و تاکنون جلسات مشاوره ای متعددی در حوزه تحکیم بنیان خانواده، طلاق، مشکلات جوانان و … برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه حضور مردم و بخصوص جوانان این روستا در برنامه های بسیج همیشه پرشور بوده است، گفت: بسیجیان این پایگاه حضور فعالی در برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و همچنین امور جهادی مثل پرکردن گل زعفران و سایر فعالیت های روستا دارند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج رقیه خاتون روستای کرغند اظهارکرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بر تربیت نیروی جوان مومن انقلابی برای پیشبرد اهداف، تاکید دارند، تربیت این نیروهای مومن و انقلاب تحت فعالیت های بسیج قابل انجام است که برای تحقق این موضوع تلاش کرده ایم.

محمودزاده افزود: در این خصوص نسبت به تقویت روحیه بسیجی و ارتقاء سطح فرهنگی، اعتقادی، معرفتی؛ سیاسی و … در حلقه های صالحین اقدام کرده ایم.

وی اظهارکرد: در واقع بهترین الگوی ما در بسیج، خود امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستند که با تمام توان برای دین و انقلاب زحمت کشیدند. سعی ما هم بر این است که در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم، زبان گویای مردم باشیم و از ایجاد آسیب های اجتماعی و تهدید بیشتر جوانان، جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/۷