مدیر امور آبفای نهبندان مطرح کرد

وجود ۱۲ مجتمع آبرسانی در نهبندان/ قنات تخریب شده میغان احیا شد

خیردوست گفت: در شهرستان نهبندان حدود 12 مجتمع آبرسانی و 18 تک روستا داریم که آبرسانی به این تعداد روستا انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد خیردوست مدیر امور آبفای شهرستان نهبندان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه انتقال آب روستای میغان که با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی انجام شد، اظهار کرد: شهرستان نهبندان دارای ۲۶ هزار کیلومترمربع وسعت و بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است.
وی افزود: در شهرستان نهبندان حدود ۱۵۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع شبکه، ۴۰ حلقه چاه و ۱۷۲ باب مخازن ذخیره، بین راهی و پمپاژ و حدود ۸۱ ایستگاه پمپاژ و حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ مشترک داریم.
مدیر امور آبفای شهرستان نهبندان بیان کرد: در شهرستان نهبندان حدود ۱۲ مجتمع آبرسانی و ۱۸ تک روستا داریم که آبرسانی به این تعداد روستا انجام می‌شود.
خیردوست عنوان کرد: روستای میغان آخرین روستایی است که از مجتمع سِمِک آبرسانی شده و به دلیل این‌که در آخر خط قرار گرفته در فصل تابستان و گاهی زمستان دچار مشکلاتی بوده که با همیاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی، مردم و دهیاری روستا توانستیم قنات تخریب شده میغان را احیا کنیم.
وی طول قنات را ۱۲ کیلومتر اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی آب و فاضلاب شهرستان نهبندان آماده‌سازی زیرساخت منبع ۳۰۰ مترمکعبی و حدود ۵ کیلومتر اصلاح شبکه در داخل روستا است.
مدیر امور آبفای شهرستان نهبندان اظهار کرد: اسناد مناقصه تهیه شده که حدود دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
خیردوست افزود: حدود ۴۵۰ میلیون تومان بنیاد برکت برای این کار مشارکت دارد و وقتی مناقصه برگزار و پیمانکار مشخص شود عملیات اجرایی ساخت یک باب مخزن ۳۰۰ مترمکعبی در روستای میغان، اصلاح شبکه و ساخت خانه محرومان آغاز خواهد شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان نیز در این مراسم ضمن اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی، اظهار کرد: سردار سلیمانی به دلیل اخلاص و روحیه خدمت‌گذاری که داشت به سردار دل‌ها نام گرفت.
وی به فعالیت‌های انجام شده بسیار خوب قرارگاه پیشرفت و آبادانی در شهرستان نهبندان اشاره کرد و افزود: عمده فعالیت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی با همکاری جوانان است و فعالیت‌های انجام شده در نهبندان نیز با همکاری طلبه‌ انجام می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/ ۴