مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد

وجود ۱۶ هزار بی سواد در خراسان‌جنوبی/ بکارگیری ۱۰۵ آموزش دهنده جدید از طریق خرید خدمات

واقعی گفت: در خراسان جنوبی تعداد بی‌سوادان رده سنی 10 تا 49 سال حدود 19 هزار نفر بودند که با تلاش‌های انجام شده سه هزار نفر با سواد شدند و در حال حاضر حدود 16 هزار بی سواد در استان داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبلح امروز در مراسم چهلمین سالگرد تاسیس سوادآموزی، اظهار کرد: در خراسان جنوبی تعداد بی‌سوادان رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال حدود ۱۹ هزار نفر بودند که با تلاش‌های انجام شده سه هزار نفر با سواد شدند و در حال حاضر حدود ۱۶ هزار بی سواد در استان داریم.
وی افزود: بیش از ۲۳۰ آموزش دهنده در سطح استان فعالیت دارند و برنامه‌ریزی شده برای امسال ۱۰۵ آموزش دهنده جدید از طریق شرکت‌های خرید خدمات بکارگیری شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: در دوره تحکیم و انتقال توانسته‌ایم جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم و با توجه به اینکه در دوره سوادآموزی هنوز مهلت زمانی وجود دارد بیش از ۵۲ درصد تحت پوشش قرار گرفتند.
واقعی از سهمیه ۱۵۸۰ نفری ابلاغی دوره سواد آمورزی استان در دوره سوادآموزی خبر داد و افزود: میانگین شاخص باسوادی در کشور ۹۵ درصد بوده که این شاخص در خراسان‌جنوبی ۹۶ درصد است.
وی در خصوص سرانه دوره‌های سوادآموزی در سال جاری، گفت: به ازای هر نفر سوادآموز ۸۸۰ هزار تومان، دوره انتقال ۹۳۰ هزار تومان و دوره تحکیم ۱۶۱ هزار تومان پرداخت می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۶ مرکز یادگیری محله در استان فعال است.
واقعی عنوان کرد: تشکیل مرکز یادگیری محلی یکی از تجربه‌های موفق نهضت سوادآموزی است که ضرورت شرایط زمانی ایجاد آن به این دلیل است که سوادآموز باید بتواند مهارت‌های اساسی زندگی را بیاموزد.
انتهای پیام/۱۲۷