رئیس کمیته امداد خوسف خبر داد

وجود ۲۰۰ کودک یتیم تحت حمایت کمیته امداد خوسف/خیران مددجویان امداد را فراموش نکنند

رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف از وجود تعداد 195 کودک یتیم تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خوسف خبر داد و گفت:150 نفر نیزبه عنوان فرزندان محسنین،تحت حمایت این اداره هستند.

محمد مهران پوررئیس کمیته امداد امام(ره) خوسف در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: شهرستان خوسف با ۱۶ هزار و ۲۶ کیلومتر وسعت، دومین شهرستان وسیع خراسان جنوبی به حساب می آید.
وی با بیان این که این شهرستان دارای ۲۱۸ روستا و آبادی است،افزود:این شهرستان دارای پنج دهستان بوده و بیش از ۲۷ هزار و۶۰۰ نفر جمعیت دارد.
رئیس کمیته امداد امام(ره) خوسف تعداد خانوار مورد حمایت امداد این شهرستان (مستمری بگیر) را درسال جاری، ۲ هزار و ۴۹۳ خانوار مشتمل بر ۴ هزار و ۸۷۸ نفر دانست و تصریح کرد:از تعداد مذکور،۳۳۱ خانوار شهری و ۲هزار و ۱۶۲ خانوارتحت پوشش روستایی هستند.
مهران پور از وجود تعداد ۱۹۵ کودک یتیم تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خوسف خبر داد و یادآور شد:۱۵۰ نفر نیزبه عنوان فرزندان محسنین،تحت حمایت این اداره هستند.
وی با بیان این که تعداد ۲۵۰ نفر سادات نیز در سطح شهرستان خوسف از حمایت های امداد بهره مند هستند،یادآور شد:تعداد بیماران صعب العلاج این اداره،۳۶ بیمار و تعداد بیماران زمینگیر نیز بیش از ۷۰ نفر است.
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف در اشاره به بحث ماه مبارک رمضان،عنوان کرد:یکی از مهمترین برنامه های ما،بحث توزیع غذای گرم برای همه مددجویان تحت حمایت امداد تا پایان ماه رمضان است.
مهران پوربا اشاره به این که سبد غذایی برای روستاهای دورتر شهرستان خوسف در قالب طرح “مفتاح الجنه” بین نیازمندان اهدا خواهد شد،تصریح کرد:ارزش هر سبد غذایی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است.
وی ادامه داد:در هر روز از ماه مبارک رمضان،پخت و توزیع غذا برای ۱۰۰ نفر از سالمندان و افراد زمینگیر توسط کمیته امداد شهرستان خوسف صورت می گیرد.
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف در اشاره به طرح”مفتاح الجنه”،یادآور شد:هدف از اجرای این طرح،دیدار با خانواده های تحت حمایت کمیته امداد و بررسی مشکلات و نیازهای آنان در ابعاد مختلف است و در اجرای این طرح از ظرفیت مسئولان و خیران برای کمک به رفع نیازهای جامعه هدف کمیته امداد استفاده می شود.
مهران پور ادامه داد:در حقیقت طرح “مفتاح الجنه”،موجب همدلی برای رسیدگی به خانواده های نیازمند می شود.
وی با اشاره به این که انتظارمان آن است که تا پایان ماه رمضان جاری به هر خانواده تحت حمایت امداد،یک سبد غذایی اهدا شود،بیان کرد:امیدواریم که با کمک خیران بتوانیم میزبان هر یک از مددجویان تحت حمایت امداد به صرف حداقل یک وعده افطاری باشیم.
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف با تشکر از همکاری و همیاری همیشگی خیران با کمیته امداد شهرستان خوسف،متذکر شد:با توجه به این که سالمندترین افراد خراسان جنوبی، تحت پوشش کمیته امداد شهرستان خوسف قرار دارند ازخیران بزرگوار تقاضا داریم که همانند گذشته یاری رسان امداد در بحث یتیمان،سالمندان و بیماران صعب العلاج باشند.
مهران پور از توزیع بیش از ۵ هزار سبد غذایی در ماه مبارک سال گذشته در سطح شهرستان خوسف خبر داد و افزود:ارزش سبدهای غذایی و غذای گرم توزیع شده توسط کمیته امداد شهرستان خوسف در ماه رمضان سال ۹۶،یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان بوده است.
وی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به بحث فطریه و کفاره نیز تبیین کرد:در ماه رمضان سال قبل،۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فطریه و ۱۰ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان کفاره توسط کمیته امداد شهرستان خوسف جمع آوری شده است.
رئیس کمیته امداد شهرستان خوسف ضمن اشاره به برخی باورهای نادرست در اذهان عمومی در خصوص فطریه،تبیین کرد:فطریه جمع آوری شده در هر منطقه،در همان منطقه هزینه می شود و کفاره های جمع آوری شده نیز تجمیع شده و تبدیل به نان و ماکارونی شده و در همان روستا یا جایی که جمع آوری شده بین نیازمندان توزیع می شود.
مهران پور در پایان اظهار داشت:در ایام شب های قدر،پایگاه های حامی یابی کمیته امداد شهرستان خوسف در تهران،مشهد،بیرجند و خوسف مستقر خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷/۲۵/۱۰۱