رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی:

وجود ۳۸ هزار بیکار در خراسان‌جنوبی/ نگاه دولت به بخش خصوصی نگاه سازنده باشد

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به فضای به وجود آمده امیدواریم جشن ریشه‌کنی بیکاری در استان برگزار شود و برای 38 هزار بیکار در استان اشتغال ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مرتضی صفدری‌زاده رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی در اولین همایش خراسان جنوبی در مسیر پیشرفت اظهار کرد: برای توسعه استان و رونق کسب و کارباید تلاش کرد و از هیچ فعالیتی دریغ نشود.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران زیادی می‌توانستند سرمایه‌های خود را در بهترین نقاط کشور هزینه کنند اما در این استان احساس مسئولیت کرده و سرمایه گذاری کردند، افزود: امیدواریم ریل توسعه استان شکل گیرد و دولتمردان با ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی به پای توسعه استان بیایند.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به فضای به وجود آمده امیدواریم جشن ریشه‌کنی بیکاری در استان برگزار شود و برای ۳۸ هزار بیکار در استان اشتغال ایجاد شود.
صفدری‌زاده عنوان کرد: ایجاد ۳۸ هزار اشتغال با وجود نخبگان در استان امکان دارد و باید نگاه به بخش خصوصی در دولت نگاه سازنده باشد چراکه بدون بخش خصوصی توسعه‌ای شکل نمی‌گیرد.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه به دلیل برخی ناملایمی‌ها و رفتار برخی دولتمردان بخش خصوصی در کشور دلسرد و دلخور شده اما نظام اسلامی به این نتیجه رسیده که بخش خصوصی می‌تواند در کشور توسعه داشته باشد.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در استان منابع سرشار مالی وجود دارد، گفت: عدم سرمایه‌گذاری‌ها شاید به دلیل برخی ناموفقیت‌ها در شهرک صنعتی و مطرح شدن آن توسط رسانه‌ها بوده که این خود سبب ترس بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در استان می‌شود.
صفدری‌زاده اظهار کرد: امروز فضای لازم برای کسب و کار و سرمایه گذاری در استان وجود دارد و اگر جامعه دچار بیکاری و فقر و نارسایی باشد دود آن به چشم ما مسئولان هم می‌رود.
وی عنوان کرد: خراسان جنوبی می‌تواند به عنوان استان الگویی برای نمایش اقتدار نظام اسلامی و بخش خصوصی باشد.
انتهای پیام/۱۲۷