مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خبر داد

وجود ۴ مدرسه صدرا در خراسان جنوبی/ ۴۰۰ روحانی طرح هجرت در روستاها مستقر هستند

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از راه اندازی 4 مدرسه صدرا در سطح استان خبر داد و گفت:هدف از راه اندازی مدارس صدرا،پرورش مدیران متعهد در این مدارس برای ورود به حوزه های علمیه و مدارس دینی بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام احمد رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه‌ دیدار با مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:سازمان تبلیغات اسلامی این توفیق را دارد که در حوزه های مختلف دین فعالیت هایی را انجام می‌دهد و تلاش بر این است که از فعالیت های شعاری پرهیز و در بخش محتوایی فعالیت هایی انجام شود.
وی از وجود ۷۰ تشکل قرآنی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود:در حال حاضر تعداد ۴۳ خانه قرآن شهری و ۱۷۰خانه قرآن روستایی در سطح استان فعالیت می‌کنند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که وجود ظرفیت های این سازمان به برکت وجود روحانیت بوده است،تصریح کرد:سالانه حدود یک هزار کلاس توسط سازمان تبلیغات در سطح استان برگزار می‌شود‌.
حجت الاسلام رضایی با اشاره به این که در سال‌های قبل داور قرآنی در استان نداشتیم،یادآور شد: اخیرا اساتید و داورانی را در این خصوص به خراسانی جنوبی آورده ایم.
وی از برگزاری دوره های آموزشی تخصصی توسط سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تشکیل انجمن قاریان قرآن،اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی قرآن،تشکیل انجمن خیرین قرآنی و…‌گواه این مدعا است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد:در بحث فضای مجازی در حوزه قرآنی،ظرفیت بسیار خوبی در استان ایجاد کرده ایم و نسبت به ایجاد کلاس های فضای مجازی و صدور گواهینامه در این خصوص،فعالیت های زیادی صورت گرفته است.
حجت الاسلام رضایی عنوان کرد:بیشتر فعالیت های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی بر اساس دستورالعمل مرکزی است اما برخی از فعالیت های مذکور را در خراسان جنوبی بومی سازی کرده ایم.
وی تعداد روحانیون مستقر در سطح استان خراسان جنوبی را ۱۰۴ نفر دانست و ابراز کرد: تعداد روحانیون ثابت در روستاهای استان نیز حدود ۴۰۰ نفر است.
حجت الاسلام رضایی اضافه کرد: تعداد ۱۱۵ روحانی نیز در قالب طرح هجرت با سازمان تبلیغات اسلامی استان همکاری می‌کنند.
وی از وجود ۹۲ هزار هیئت مذهبی در کشور و یک هزار و ۳۰۰ هیئت مذهبی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت:یکی از مهمترین تاکیدات سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر این است که فعالیت روحانیت خصوصا در مناطق روستایی،صرفا مبنی بر انجام امور فرهنگی نباشد؛ برای ما پذیرفتنی نیست که یک روحانی صرفا امام جماعت مسجد باشد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از راه اندازی سامانه طوبی خبر داد و مطرح کرد: این سامانه در راستای ساماندهی مداحان و هیئت های مذهبی شکل گرفته است.
حجت الاسلام رضایی ادامه داد:اخیرا تشکل زنان فرهیخته را نیز در خراسان جنوبی تشکیل داده ایم که در حال حاضر این تشکل دارای ۵۰ نفر عضو است.
وی بیان کرد:یکی دیگر از اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی،تربیت مشاوران مذهبی برای اعزام به مدارس بوده است که گاهی اوقات این مشاوران،آموزش های خویش را از مهدهای کودک استان آغاز می‌کنند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از راه اندازی تعداد ۴ مدرسه صدرا در سطح استان خبر داد و اظهار کرد:از تعداد مذکور،۲ مدرسه در بیرجند،یک مدرسه در طبس و یک مدرسه در نهبندان است.
حجت الاسلام رضایی اضافه کرد:هدف از راه اندازی مدارس صدرا،پرورش مدیران متعهد در این مدارس برای ورود به حوزه های علمیه و مدارس دینی بوده است.
وی با بیان این نکته که یکی دیگر از طرح هایی که در سازمان تبلیغات اسلامی انجام می شود طرح مبارزه با آسیب های اجتماعی است،متذکر شد:ماموریت اصلی در این طرح مربوط به حواشی شهر و سکونت گاه های غیر رسمی است و در این خصوص اعتبارات خوبی نیز دریافت کرده ایم.
حجت الاسلام رضایی گفت:طرح مذکور در شهرستان بیرجند از مسجد علی بن ابیطالب (ع)سراب بیرجند آغاز و به مسجد قبای مهرشهر ختم می‌شود.
انتهای پیام/۱۰۱