مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی

وجود ۷ هزار شهید زن در دفاع مقدس/ خانواده ها نقش اساسی در دفاع مقدس داشتند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی به نقش روان شناختی خانواده برای حضور رزمندگان در جبهه‌ها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها نقش اساسی در پشتیبانی دفاع مقدس بر عهده داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علی قاسمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی در همایش اسوه‌های صبر و مقاومت، اظهار کرد: کسانی که از مجاهدان در راه خدا حمایت کرده‌اند اجرشان مساوی با شهدا است.
وی با بیان اینکه در ایام سالگرد میلاد حضرت زهرا(س) همایش اسوه‌های صبر ومقاومت در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود، گفت: امسال سومین سال برگزاری این همایش است و از حیث حضور و تجلیل بسیار گسترده تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی تجلیل از مقام شامخ زنان مجاهد و رزمنده با محوریت همسران ایثارگران، شهدا و جانبازان، جریان سازی فرهنگی- اجتماعی در راستای ترویج ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، تبیین نقش مادرانه همسران ایثارگران و شهدا و تاسی ایشان به الگوی فاطمی و زینبی، جریان‌سازی فرهنگی به منظور پرورش روحيه تکریم ایثارگران در جامعه و بویژه در نسل جدید را از جمله اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.
قاسمی با اشاره به اینکه به فراموشی سپرده شدن دفاع مقدس و تحریف آن از غصه‌ها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، گفت: مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید داشته‌اند.
وی با تاکید بر نقش بانوان در دفاع مقدس، افزود: بانوان ما نقش‌های اساسی در پشتیبانی جنگ، ساماندهی کمک‌ها و حتی بخش‌های رزمی ایفا کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی به نقش روان شناختی خانواده برای حضور رزمندگان در جبهه‌ها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها نقش اساسی در پشتیبانی دفاع مقدس بر عهده داشته‌اند.
قاسمی تصریح کرد: هفت هزار شهید زن داریم که این آمار به لحاظ فکری و روانی خسارت بزرگی برای جامعه بوده است.
وی با بیان اینکه پنج آزاده زن و ۴ هزار و ۶۰۰ جانبازان زن در کشور داریم، گفت: این آمار نشان می‌دهد که ده درصد جانبازان کشور زن هستند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امروز در همایش تجلیل از اسوه‌های صبر ومقاومت از ۷۵ نفر تجلیل به عمل خواهد آمد.
انتهای پیام/۱۰۰