نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد/انسان قوی علی‌رغم داشتن قدرت زیاد به حرام دست نمی‌زند

نماینده ولی فقیه در خاسان جنوبی گفت: ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد صرف اینکه انسانی قدرت بدنی داشته باشد کافی نیست.

به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در دیدار با مدیرکل ورزش و امور جوانان استان با اشاره به اینکه در ورزش باید مسائل معنوی، ارزشی و اخلاقی مدنظر قرار گیرد، گفت: ورزش از نظر فردی موجب سلامت تن و رشد این نعمت خدا می شود، اما دستگاه ورزش یک دستگاه فردی و شخصی نیست و در واقع یک تشکیلات اجتماعی است که مهمترین آن شاخصه فرهنگی است.
وی افزود: ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد صرف اینکه انسانی قدرت بدنی داشته باشد کافی نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: باید در کنار مسئله ورزش، مسائل ارزشی و فرهنگی نیز دیده شود، روزنامه کیهان همواره در کنارمسابقات ورزشی عکس شهیدی را نیز درج می‌کند و این کار بسیار باارزشی است.
آیت الله عبادی عنوان کرد: ورزشی که می‌خواهیم یک ورزش مکتبی است نه صرفا قوی بودن بدن، گفت: باید نقشه به کارگیری قدرت، در یک نقشه کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم باشد و پیام اخلاق و فرهنگ بدهد.
وی اظهار کرد: ما به ورزشکار خود به عنوان یک جبهه فرهنگی و در راستای نظامی که اصل آن بر عدالت و کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم است، نگاه می‌کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: جامعه از قهرمانی ورزشکاران در جبهه‌های مختلف خوشحال می‌شود زیرا آن قهرمان از جامعه‌ای است که نظام آن اسلامی و بر پایه ی عدل است.
آیت الله عبادی گفت: قوی کسی است که اراده و ایمانش به گونه‌ای است که نفسش نمی‌تواند آن را از جا بکند و به گناه بکشاند؛ قوی تر از همه آن کسی است که وقتی ناراحت و عصبانی شود، سخن بدی بر زبان جاری نکند و از چارچوبه ی حرف حق خارج نشود و به کسی اهانت نکند.
وی تصریح کرد: کسانی هستند که وقتی قدرت می‌گیرند به حق دیگران دست درازی می‌کنند در خیلی جاها نشان داده می‌شود که افرادی مسئولیتی می‌گیرند و قوه قضائیه مدارکی ارائه می کند؛ کسانی به عنوان مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی محاکمه می‌شوند و به زندان می‌افتند که اموال مردم را برده‌اند و این مایه ی ننگ است، لذا قوی آن فردی است که وقتی تسلطی پیدا می کند و قدرتی می گیرد، هرگز به حق و مال دیگری دست درازی نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: انسان قوی اراده‌اش به گونه‌ای است که علی رغم داشتن قدرت زیاد به حرام دست نمی‌زند.
آیت الله عبادی بیان کرد: شاخصه خراسان‌جنوبی فرهنگ است و مقام معظم رهبری نیز از این شهر به شهر علم و ایمان تعبیر فرموده اند، لذا امیدوارم در این مقطع و دوران مسئولیت شما استان خراسان جنوبی به عنوان یک منطقه فرهنگی و ایمانی شناخته و دست پرورده های شما به گونه‌ای تربیت شوند که همیشه برگ برنده فرهنگ و اخلاق را که قوت واقعی انسان در آن نهفته است به همراه داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷