مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛

ورود بسج دانش آموزی در عرصه‌ های تعلیم و تربیت امری ضروری است

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با ورودی جدی بسیج دانش آموزی در عرصه‌ های مختلف تعلیم و تربیت می‌توان به تربیت تمام ساحتی دانش آموزان در طراز انقلاب، سرعت بخشید.

به گزارش خبرنگار خاورستان،واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست با وزیر آموزش و پرورش که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: بسیج دانش آموزی همچنان که در ساحت تربیت اعتقادی فعال است؛ باید در ساحت‌ های تربیت اجتماعی، علمی، اقتصادی و سایر مباحث نیز نقش آفرینی فعال تری داشته باشد.
او با بیان این که برای تشکل بسیج دانش آموزی در مدارس که بستر کارند، جایگاه محکمی از نظر بودجه و ملزومات اداری دیده نشده است؛ افزود: با توجه به تاکید سند تحول، که مدرسه کانون و محور تربیت محله است، بایداین مهم در راس باشد.
واقعی ادامه داد: به منظور تحقق آن پیشنهاد می‌شود؛ از آن جایی که طرح شهید بهنام محمدی نقش ارتباط خانواده، مسجد و مدرسه راپیگیری می‌ک ند، این طرح در مدارس ابتدایی نیز اجرایی شود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تقدیم ۳۵۰ شهید دانش آموز استان به اسلام و انقلاب؛ اظهار کرد: باید یادمان شهدای دانش آموز و فرهنگی در مبادی ورودی تمامی مدارس سطح استان نصب و اکثریت کلاس‌ های درس نیز مزین به نام شهدا با خلاصه‌ای از بیوگرافی و یا بخشی از وصیت نامه شهید شود.
وی با اشاره به مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان، به نیابت تمامی شهدای استان در پویش مردمی آجر به آجر؛ بیان کرد: طرح ملی لاله‌ های روشن برنامه تربیتی بسیار زیبا و تاثیر گذاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که نیازمند پشتیبانی قوی‌تری است تا زمینه‌ ی الگوسازی برای آینده سازان ایران اسلامی فراهم شود.
واقعی عنوان کرد: از ظرفیت‌ های بسیج دانش آموزی، در آموزش‌ های دفاعی، سازندگی، علمی، آموزشی، تربیتی نه تنها در تابستان بلکه در طول سال می تون استفاده کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بسیج دانش آموزی و فرهنگیان می‌ توانند با اعزام تیم‌ هایی متشکل از فرهنگیان و فرماند هان واحد‌ ها در مباحث تعلیم و تربیت، به آموزش دانش آموزان در دوره‌ های مختلف تحصیلی مناطق محروم به صورت جهادی با اجرای طرح‌ هایی همچون نذر آموزشی و خیرین آموزشی مشارکت داشته باشند.
او گفت :مهارت آموزی و توانمند سازی دانش آموزان در عرصه‌های مختلف و با توجه به استعداد ها، علایق و ظرفیت‌ های استان از مهم‌ ترین رویکرد آموزش و پرورش در خراسان جنوبی است.
واقعی ادامه داد: در این خصوص بسیج دانش آموزی نیز با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص فراگیری مهارت توسط دانش آموزان می‌ تواند به عنوان بازویی قدرتمند در تحقق این امر مهم مشارکت داشته باشد.
انتهای پیام/۳