مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی:

ورود به مناطق حفاظت شده محیط زیست خراسان‌جنوبی ممنوع شد

اکبری گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ورود گردشگران به کلیه مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، ورود گردشگران به مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان ممنوع است.
وی افزود: براساس تصمیمات متخذه در جلسه با هدف جلوگیری از ازدحام شهروندان در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاه‌های داخل مناطق و.. و به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس مقرر شد تا از هرگونه ورود به مناطق حفاظت شده، پناه گاه حیات وحش ، تالاب و علی الخصوص غارها ، مراکز تکثیر و پرورش حیات وحش تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود و هیچگونه مجوزی برای ورود به مناطق تحت مدیریت، این اداره کل صادر نخواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بیان کرد: همه ساله با آغاز فصل بهار علاقمندان به طبیعت و گردشگران زیادی از داخل و خارج استان از مناطق تحت مدیریت استان بازدید می‌کردند اما به دلیل شرایط ویژه پیش آمده و شیوع ویروس کرونا امسال در روز طبیعت ورود به مناطق تحت مدیریت ممنوع خواهد بود.
اکبری عنوان کرد: از مردم در خواست می‌شود با رعایت نکات بهداشتی و لغو مسافرت‌های درون شهری و برون شهری و ماندن در خانه از انتقال و شیوع این بیماری جلوگیری کنند.
وی اظهار کرد: با افرادی که موارد مذکور را رعایت نکنند قطعا با همکاری مراجع قضایی و انتظامی و در راستای اجرای تکالیف ستاد مربوطه در استان برخورد خواهد شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی استان، گفت: ما مدافعان طبیعت تلاش‌های این عزیزان را فراموش نکرده و در راستای همکاری با این عزیزان آماده همه گونه همکاری هستیم.
انتهای پیام/۱۲۷