ورود شرکت آب منطقه‌ای برای حل مشکل آب شهرک صنعتی بیرجند

پس از انتشار گزارشی در خصوص مشکل آب شهرک صنعتی بیرجند، جلسه ای با حضور متولیان امر برای حل این معضل برگزار و شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی برای رفع مشکل ورود پیدا کرد.

به گزارش خاورستان به نقل از مهر، در تاریخ ۱۴ دی ماه گزارشی با عنوان «چالش آب در شهرک صنعتی بیرجند / حرکت صنایع کُند شد» منتشر شد و بعد از انتشار گزارش بلافاصله جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، نمایندگانی از استانداری خراسان‌جنوبی، فرمانداری بیرجند، کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و شرکت خدماتی شهرک‌های صنعتی برای رفع مشکل آب شهرک صنعتی بیرجند برگزار شد.
احمد قندهاری مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی پیرامون این جلسه در گفتگو با مهر گفت: تأمین آب شهرک‌های صنعتی در استان در اولویت کاری شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی قرار دارد.
وی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر کمبود منابع آبی در استان و به خصوص دشت بیرجند تأمین آب در شهرک صنعتی بیرجند با محدودیت مواجه شده است.
تلاش برای تأمین آب پایدار و با کیفیت علی‌رغم محدودیت‌ها
وی افزود: علیرغم محدودیت شدید منابع آبی دشت بیرجند شرکت آب منطقه‌ای تمام تلاش خود را برای تأمین آب پایدار و با کیفیت برای شهرک صنعتی در راستای ایجاد و توسعه اشتغال انجام خواهد داد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: تأمین آب برای شهرک صنعتی باید در سه برنامه زمان‌بندی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام شود.
قندهاری تعیین اولویت‌های نیاز آبی صنایع در تمامی شهرک‌های صنعتی استان را یک اصل دانست و افزود: به منظور مدیریت بهتر منابع آب موجود، شرکت شهرک‌های صنعتی با هماهنگی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سازمان صمت استان نیاز آبی صنایع بر اساس اولویت‌بندی را به شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی ارائه نماید.
ضرورت بررسی کیفیت خطوط انتقال شهرک صنعتی
وی گفت: از جمله اقدامات کوتاه مدت در خصوص تأمین آب شهرک‌های صنعتی بازنگری در سیستم آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی و بررسی کیفیت خطوط انتقال داخل شهرک است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی بررسی جابجایی یک حلقه چاه موجود در شهرک صنعتی را با هدف افزایش کیفیت آب تا ده روز آینده توسط این شرکت را از برنامه‌های کوتاه مدت عنوان کرد.
قندهاری با بیان اینکه پساب در آینده نزدیک به عنوان پایدارترین منبع آبی برای شهرک صنعتی بیرجند خواهد بود، گفت: خواستار استفاده از پساب برای صنایعی که می‌توانند از پساب استفاده نمایند هستیم.
انتهای پیام/۴