ورود محموله جدید واکسن کرونا به خراسان جنوبی

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی از ورود محموله ۹ هزار و ۷۵۰ دُز واکسن کرونا به استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی، با اشاره به این که محموله جدید واکسن کرونا وارد استان شده است، گفت: این محموله جدید شامل ۹ هزار و ۷۵۰ دز واکسن چینی است.
وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده تا آخر این هفته، محموله جدید دیگری با هدف سرعت بخشی به روند واکسیناسیون وارد استان می‌شود.
شریف زاده بیان کرد: با توجه به دستور العمل وزارت بهداشت، رانندگان حمل و نقل عمومی، خبرنگاران، زندانیان، معلمان، بیماران دیابتی دریافت کننده انسولین و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در دستورالعمل جدید واکسیناسیون قرار دارند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: افراد بالای ۴۵ سال در این گروه هدف طبق برنامه می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir برای تزریق واکسن کرونا ثبت نام کنند.
شریف زاده با اشاره به این که در شهرستان‌های فردوس و زیرکوه بیشتر بیماران کرونایی به صورت موقت در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند و یا به صورت سرپایی درمان می‌شوند گفت: بیمارستان‌های این دو شهرستان با توجه به افزایش بیماران کرونایی با کمبود تخت مواجه نشده است.
وی افزود: در شهرستان‌های طبس و بیرجند با توجه به این که تعداد بیماران کرونایی افزایش پیدا کرده است علاوه بر بخش‌های قبلی که در اختیار بیماران کرونایی بوده بخش‌های جدیدی اضافه شده تا ظرفیت برای پذیرش بیماران افزایش پیدا کند.
پایان پیام/۱۰