ورود ۷۵۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به خراسان جنوبی

برای کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ۷۵۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان لحظاتی پیش وارد خراسان جنوبی شد.

به گزارش خاورستان، مدیرکل دامپزشکی استان در گفت‌وگو با صداوسیما گفت: این تعداورود ۷۵۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به خراسان جنوبید واکسن با اولویت مرغداری‌های شعاع کانون بیماری و مرغداری های با تراکم بالای مرغ تخمگذار و مرغ مادر توزیع می‌شود.
دکتر اصغرزاده با بیان اینکه برای استان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن تامین شده که مابقی واکسن ها طی چند روز آینده وارد استان می شود، افزود: هیچ مشکلی برای تأمین واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه این واکسن ها بهادار است، گفت: واکسن‌ها به مرغداری‌هایی تعلق می‌گیرد که قبل از واکسیناسیون، نسبت به انجام آزمایشات لازم درخصوص عدم وجود بیماری آنفلوانزا مورد تأیید آزمایشگاهی قرار گرفته باشد.
اصغرزاده افزود: این تعداد واکسن در پی رخداد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در دو واحد مرغداری شهرستان بیرجند وارد استان شده و برای سایر مرغداری‌ها قابلیت تزریق دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان گفت: واکسیناسیون در دو نوبت انجام خواهد شد که نوبت دوم پس از طی یک ماه تکرار خواهد شد.
وی گفت: خوشبختانه آنفوانزای تأیید شده در واحد مرغداری استان، سویه ای است که تاکنون موردی از انتقال آن به انسان در کشور گزارش نشده است.
مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه تمامی محصولات مرغ و تخم مرغ زیرنظر دامپزشکی استان هیچگونه منعی برای مصرف ندارند، افزود: خروج محصولات مرغ و تخم مرغ از استان نیز هیچگونه منعی ندارد.
انتهای پیام/۴