نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

وزارت امور خارجه نسبت به توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران تلاش مضاعفی نماید

آیت الله عبادی با اشاره به ظرفیت وزارت امور خارجه در برقراری ارتباطات اقتصادی با کشورها، گفت: اگر ما ارتباطات و داد و ستدهای خود را در حد ظرفیت با کشورهای همسایه، مسلمان و حتی غیر مسلمان به انجام برسانیم، مشکلات ما حل میشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در دیدار با آقای حیدری فر مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت شهدای اسلام علی الخصوص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده با اشاره به اینکه تغییر دولت ها نبایستی سبب تغییر سیاست ها گردد، گفت: مقام معظم رهبری در دورانی فرمودند، دولت ها که عوض می‌شوند، سیاست ها را با توجه به سلایق و احزاب عوض نکنند، آنچه مهم است یک نوع سیاست است که به نحو جامع به نفع کشور، مردم، آینده و جهان است ،که باید گفت ای کاش به این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل می‌کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ارتباطات با کشورها، گفت: اگر ما ارتباطات و داد و ستدهای خود را در حد ظرفیت با کشورهای همسایه، مسلمان و حتی غیر مسلمان به انجام برسانیم، مشکلات ما حل میشود.
وی در ادامه افزود: اگر بتوانیم با کشورهای همسایه بالاخص کشورهای اسلامی ارتباطات سنجیده برقرار کنیم، آنها هم از آسیب های دشمن محفوظ می‌مانند، چون غالبا دشمن در آنها نفوذ می‌کند و جز بیچارگی و جنگ و کشت و کشتار چیز دیگری به بار نمی‌آورد.
امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه اگر سیاست نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را بتوانیم به همسایه ها تفهیم کنیم به سمت ما می‌آیند و نفع همه در آن است، افزود: در این مقطع خاص و مخصوصا در حوزه مسائل اقتصادی انتظار است از ظرفیت های کشورهای دوست و همسایه استفاده شود، همانطور که در چند سال اخیر زمینه خوبی در ارتباطات با کشور های قطر، روسیه و بلاروس بود.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی در ادامه با اشاره به ظرفیت وزارت امور خارجه در برقراری ارتباط اقتصادی با کشورهای همسایه، اظهار داشت: توسعه ارتباطات با کشورهایی مثل عراق و سوریه و همچنین همسایگان شرقی از جمله افغانستان و پاکستان که از ظرفیت های خیلی بالایی برخوردار هستند، بسیار حائز اهمیت است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در بخش پایانی سخنان خود به تأمین زیرساخت های ارتباط با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: در این مقطع خاص وقتی دشمنان می‌خواهند با تحریم ما را دور بزنند، ما باید هم امکانات داخلی هم ارتباطات خارجی را برای برقراری ارتباطات فراهم کنیم و هم متناسب با نیاز بیرون از انواع تولیدات داخلی در سطح کشور تا برسد به خراسان جنوبی استفاده کنیم.
امام جمعه بیرجند در خاتمه خطاب به مدیر جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی، ابراز داشت: با توجه به شناخت و دانش لازم و تجربیات خوبی که دارید و این دانش و تجربه همراه با یک ایده دست است، امیدواریم موفق باشید و آنچه از دست ما ساخته باشد هم در خدمت شما خواهیم بود.
انتهای پیام/۱۴۳