کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی:

وزش بادهای شدید در خراسان جنوبی ادامه دارد

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: تداوم وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا را تا پایان هفته در استان پیش بینی می‌شود که امروز وزش باد در نیمه شرقی و طبس شدیدتر خواهد بود.

جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه سرعت باد در بیرجند ۷۶ کیلومتر بر ساعت، نهبندان ۷۲، حاجی آباد قاین و زهان ۶۸، طبس ۶۱ و سربیشه ۵۸ کیلومتر بر ساعت بوده است.
وی افزود: کاهش دید افقی در بیرجند و حاجی آباد قاین ۳ کیلومتر، نهبندان و طبس ۵ و سربیشه به ۶ کیلومتر رسیده است.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: تداوم وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا تا پایان هفته در استان پیش بینی می‌شود.
نخعی بیان کرد:شدت وزش باد در نیمه شرقی و طبس شدیدتر خواهد بود لذا اختلال در تردد جاده‌ای و بروز خسارت قابل پیش بینی است.
وی با بیان اینکه طی امروز و فردا دما حدود ۲ درجه کاهش می‌یابد، تصریح کرد: از روز جمعه مجدد افزایش دمای هوا در استان آغاز خواهد شد و ماندگاری هوای گرم را تا هفته آینده خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با دمای ۲۱ درجه بالای صفر و طبس با دمای ۴۵ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بوده است.
نخعی خاطر نشان کرد: دمای مرکز استان بین ۲۶ و ۳۶ درجه بالای صفر گزارش شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۵