کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

وزش باد و رگبار و رعد و برق در خراسان‌جنوبی/ دمای هوا پنج درجه‌ کاهش می‌یابد

لطفی گفت: طی امروز و امشب علاوه بر وزش باد شدید، گرد و خاک، رگبار و رعد و برق در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات تشکیل مه پیش‌بینی می‌شود.

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مطابق با الگوی نقشه‌های پیشیابی و خروجی مدل‌های هواشناسی طی امروز و امشب علاوه بر وزش باد شدید، گرد و خاک، رگبار و رعد و برق در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات تشکیل مه پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: همچنین در برخی نقاط به ویژه نقاط شمال شرقی استان شهرستان‌های زیرکوه، قائن، درمیان و قسمت‌هایی از سربیشه وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی نیز قابل پیش بینی است.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این مدت دمای هوا بین دو تا پنج درجه سلسیوس کاهش می‌باید و از اواخر وقت روز سه شنبه جاری با نفوذ سامانه بارشی جدید از سمت غرب استان رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.
لطفی عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان بارندگی از ایستگاه‌های انارستانک ۱۳ میلی‌متر، مهوید فردوس سه میلی‌متر دستگرد و فتح آباد فردوس دو میلی‌متر، باغشهر اسلامیه یک میلی‌متر، باغستان، اسدیه حاجی آباد، فردوس کمتر از یک میلی‌متر گزارش شده است.
وی بیان کرد: در شب و روز گذشته سربیشه با کمینه دمای پنج درجه سلسیوس بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان و طبس با بیشینه دمای ۳۰ درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین ۱۰ و ۲۲ درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۵