تاریخسازی دختر ایرانی در جده

وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان| ضرب نخستین مدال کاروان به نام دختران/ حسینی برنز دوضرب جهان را لیفت کرد

در پایان رقابتهای دسته 59 کیلوگرم وزنه برداری نوجوانان جهان، دختر ایرانی موفق شد مدال برنز را کسب کند و نخستین مدال کاروان ایران در جده را ثبت نماید.

به گزارش خاورستان،در ادامه رقابتهای وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان در جده، امروز مسابقات رقابت های دسته ۵۹ کیلوگرم دختران برگزار شد و فاطمه کشاورز و سیده غزاله حسینی دو نمایند ایران روی تخته رفتند.

در پایان رقابتهای این وزن نخستین مدال کاروان ایران به دست آمد و دختران ایرانی تاریخساز شدند.

غزاله حسینی

سیده غزاله حسینی در یک ضرب هر سه حرکت خود را با موفقیت انجام داد و وزنه های ۶۵، ۷۱ و ۷۴ کیلوگرم را با موفقیت به ثبت رساند و در جایگاه ششم حرکت یک ضرب ایستاد.

در حرکت دوضرب حسینی در تلاش اول حرکت دوضرب ۸۲ کیلو را بالا برد. وی در تلاش برای ۹۱ کیلو ناکام ماند اما در آخرین حرکت، ۹۴ کیلو را به ثبت رساند تا مدال برنز حرکت دوضرب این دسته را به نام خود کند.

نمایندگان تایلند و کلمبیا بالاتر از وی قرار گرفتند که رکورد ۱۰۰ کیلو را ثبت کردند. این نخستین مدال کاروان اعزامی کشورمان به شمار می رود.

حسینی در پایان در مجموع با رکورد ۱۶۸ کیلوگرم چهارم شد.

 فاطمه کشاورز

فاطمه کشاورز دیگر ملی پوش کشورمان در حرکت یک ضرب هر سه حرکت خود را با موفقیت انجام داد و وزنه های ۶۵، ۷۲ و ۷۶ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد  و در جایگاه چهارم حرکت یک ضرب قرار گرفت.

کشاورز در حرکت دوضرب،  ابتدا ۸۶ کیلو را بالای سر برد اما در تلاش برای ثبت ۹۳ کیلو، دو تلاش ناموفق داشت تا کارش با همان ۸۶ کیلوگرم در دوضرب و عنوان هفتمی تمام شود. وی نیز می توانست برای کاروان کشورمان مدال آور باشد که از رسیدن به این هدف بازماند.

کشاورز در پایان با رکورد ۱۶۲ کیلوگرم در مجموع در جایگاه ششمی قرار گرفت.

 در پایان رقابت های دسته ۵۹ کیلوگرم وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان و در بخش دختران و در مجموع، نمایندگان کلمبیا و تایلند روی سکو قرار گرفتند.

بدین ترتیب که وزنه‌بردار کلمبیا با رکورد ۱۸۱ کیلوگرم قهرمان شد و دو وزنه بردار تایلند با وزنه‌های ۱۸۰ و ۱۷۰ کیلوگرمی دوم و سوم شدند.

سیده غزاله حسینی در مجموع با ۲ کیلوگرم کمتر نسبت به وزنه بردار تایلندی به عنوان چهارمی بسنده کرد.

انتهای پیام/۳