امام جمعه بشرویه:

وزیر ارتباطات و دولت اراده‌ای برای مدیریت فضای مجازی ندارند/ رهاشدگی جنسی؛ نابودی خانواده و جامعه را در پی دارد

حجت‌الاسلام معلمی گفت: متاسفانه شخص وزیر ارتباطات و همچنین دولت، اراده‌ای بر تلاش و انجام اقدام ریشه‌ای در مدیریت فضای مجازی ندارند و به نظر می رسد علت این بی‌توجهی در عدم‌اعتقاد باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه در خصوص نمود گوشه‌ای از ابتذال موجود در فضای مجازی با انتشار لایو پسر ۱۴ ساله با زن بلاگر در اینستاگرام، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: متاسفانه شخص وزیر ارتباطات و همچنین دولت، اراده‌ای بر تلاش و انجام اقدام ریشه‌ای در مدیریت فضای مجازی ندارند.
وی با بیان این‌که به نظر می رسد علت این بی‌توجهی در عدم‌اعتقاد باشد، چراکه اعتقاد سبب ایجاد تحرک و اقدام در افراد می شود، افزود: وقتی اعتقادات دینی ضعیف باشد، نباید انتظار داشت که داد و فریاد مردم و اتفاقات فضای مجازی ذره ای در مسئولان انگیزه ایجاد کند.
امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات ابتدا باید اعتقاد درست شود، گفت: اما تغییر اعتقاد برای یک شخص وزیر در سن ۳۰ یا ۶۰ سال دیگر امکان پذیر نیست و کار مردم و مسئولان و دولت نیست که اعتقاد او را درست کند. در واقع وزیر باید درست انتخاب شود که این موضوع به دولت در انتخاب وزیر و به مردم در انتخاب دولت بستگی دارد.
حجت‌الاسلام معلمی تأکید کرد: مردم باید دولتی را انتخاب کنند که نسبت به مسائل دینی اعتقاد راسخ داشته باشد و آسیب های اجتماعی را واقعا درد جامعه بداند نه اینکه فقط در زبان آن را تقبیح کنند اما در عمل اتفاقی نیفتد.
وی بیان کرد: مشکل دیگر، وجود نفوذی ها در دستگاه های دولتی است که این افراد دغدغه های مقام معظم رهبری و فریادهایش را مورد توجه قرار نمی دهند.
هر جا ولنگاری و برهنگی باشد، فساد هم هست/ انحطاط جوامع غربی به دلیل فرهنگ ضد اخلاقی
امام جمعه بشرویه با اشاره به تاکید دین بر موضوع حجاب، گفت: دین تنها یک باید و نباید خشک و خالی نیست، بلکه پشتوانه آن عقل و فطرت است. اکنون تمام دنیا تایید می کنند که هر جا برهنگی و ولنگاری رواج پیدا کند باید منتظر چنین اتفاقاتی بود.
حجت‌الاسلام معلمی ادامه داد: امروز جامعه آمریکا و اروپا برخلاف پیشرفت های علمی و صنعتی، در مسائل اخلاقی رو به انحطاط می روند چون به دستورات دین عمل نمی کنند. اما اگر دین ندارند به عقل خودشان هم رجوع نمی کنند، چون عقل حکم می کند که ارزش و اعتبار زن به پوشیدگی و حجاب است نه به برهنگی و بدحجابی. اگر در این خصوص دقت عقلانی شود همه فطرت ها حجاب را تایید می کنند.
وی با بیان اینکه رهاشدگی موضوع جنسی، نابودی خانواده ها و در پی آن نابودی جامعه را به همراه دارد، اظهار کرد: جامعه ای که به انحطاط برود، تمام اشرار بر آن مسلط می شوند. در واقع زمانی که مردم گرفتار مسائل اخلاقی و جنسی باشند، بهترین فرصت برای جمع آوری قدرت و ثروت توسط اشرار است.
وی افزود: این در حالی است که وقتی خانواده ای از بین برود، دیگر چیزی از اقتصاد و آرامش در جامعه نمی ماند و زندگی به زندگی حیوانی تبدیل می شود.
پایه‌های دینی محکم عامل حفاظت از جوانان در فضای مجازی/ کاهش سن ابتذال با ادامه سند ۲۰۳۰
امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه خانواده و جوانانی هم هستند که در برابر تهدیدات فضای مجازی مقاومت کرده اند، گفت: اما اگر مقاومت این خانواده ها ریشه یابی شود، علت آن پایبندی به مسائل و پایه های دینی خواهد بود. زمانی که پایه و اساس دینی خانواده ای قوی باشد، هر طوفان و زلزله ای هم که رخ بدهد، شاید آن را بلرزاند اما نمی تواند آن را ریشه کن کند.
حجت‌الاسلام معلمی در خصوص اینکه یکی از نتایج اجرای دستورات سند ۲۰۳۰، این است که همین اتفاق سیاه در مورد این نوجوان، برای کودکان هشت یا نه ساله رقم خواهد خورد، گفت: قطعا اگر با همین دست فرمان به ادامه مسیر سند ۲۰۳۰ ادامه دهیم، شاهد رقم خوردن این اتفاقات برای کودکان سنین پایین هم خواهیم بود.
از اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ جلوگیری شود
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از این سند باطل، فریاد می زنند و نگران فرزندان و آینده جامعه هستند، اظهار کرد: در حالی که گفته می شود سند ۲۰۳۰ اجرا نمی شود، اما در برخی از مناطق کشور شاهد اجرای مخفیانه این سند با سوءاستفاده از غفلت مسئولان هستیم که قطعا برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، باید از اجرای مخفیانه این سند جلوگیری کنیم.
تأکید بر کسب سواد رسانه‌ای برای والدین
امام جمعه بشرویه تصریح کرد: با توجه به فضای روز جامعه، سواد رسانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر پدر و مادری با فضای مجازی آشنا نباشند، امکان حضور فرزندان در فضای مبتذل شبکه های متعدد، راحت تر خواهد بود.
حجت‌الاسلام معلمی با تأکید بر این‌که بر همین اساس باید والدین سطح سواد رسانه ای خود را بالا ببرند و در این خصوص از منابع متعدد نوشتاری و رسانه ای بهره مند شوند، گفت: اما مهم تر از سواد رسانه ای، بحث زیرساخت های معنوی است. در واقع اگر پدر و مادری نه‌تنها سواد رسانه‌ای بلکه سواد خواندن و نوشتن هم نداشته باشند، باید بتوانند فرزندانشان را درست و بر مبنای اصول دینی تربیت کنند و آن‌ها را از همان کودکی با مبانی دینی آشنا کنند تا در بزرگسالی بنیان های دینی محکمی داشته باشند.
وی یادآور شد: بنده در این خصوص استفاده از شبکه رادیو معارف را به عنوان یک دانشگاه تمام عیار معرفی می کنم چرا که این شبکه در تمام ساعت های شبانه روز، با استفاده از کارشناسان توانمند، برنامه های مفیدی در زمینه های خانوادگی، اقتصادی، سیاسی و … برای تمام سلیقه ها اجرا می کند.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴