مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی:

وزیر ورزش و جوانان ۱۶ شهریور به خراسان‌جنوبی سفر می‌کند/ وجود ۱۷۴ پروژه ورزشی نیمه تمام در استان

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: 174پروژه ورزشی نیمه تمام در استان داریم که باید تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عصر امروز بعد از گذشت چهار سال اولین جلسه شورای عالی ورزش استان به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان، ناصرخوش خبر معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: اولین دستور کار جلسه بررسی حضور عزتمندانه ورزش استان در لیک های برتر ورزشی است.
وی افزود: مهرماه امسال مسابقات قهرمانی کشتی کشور در خراسان جنوبی به میزبانی بیرجند برگزار خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: حضور استان در لیگ برتر کشتی فرنگی آزاد کشور افتخاری برای استان است و اگر خراسان‌جنوبی جزو تیم های اول یا دوم شود می‌تواند جواز ورود به جام باشگاه ها را از آن خود کند.
عزیزی با بیان اینکه با ورزش می‌توان به معرفی استان در سطح کشور پرداخت، عنوان کرد: تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی به ریاست معاون سیاسی و کمیته توسعه منابع و جذب مشارکت به ریاست معاون اقتصادی برای برگزاری مسابقات نیاز است.
وی اظهار کرد: برای میزبانی مسابقات کشتی آزاد حداقل ۱۵۰ میلیون تومان است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در این میزبانی ۳۴ تیم و ۵۰۰ نفر در استان حضور خواهند داشت، گفت: برای عقد قرار داد با کشتی گیران نیازمند حداقل ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ورودی تیم ها ۵۰ میلیون تومان‌ها بوده که این اعتبار را اداره کل ورزش و جوانان استان تامین خواهد کرد و در همین راستا با فدارسیون و بخش خصوصی نیز مذاکره صورت گرفته است.
عزیزی بیان کرد: دستور کار دوم جلسه در خصوص سند پیش نویس ورزش استان است که با این سند میتوانیم در بحث توسعه ورزش و گردشگری شاهد اقدامات خوبی در استان باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از اولویت های ما در استان ارتباط با کشور افغانستان است که این مسئله در سطح عالی می‌تواند به استان کمک کند.
وی در خصوص رویکردهای جدید در ورزش و جوانان استان، گفت: ورزش همگانی به صورت می‌توازن در تمام هیئت باشد که اگر اعتباراتی به هیات ورزشی تعلق گیرد بتوانند در مسابقات کشوری شرکت کنند.
عزیزی توسعه ورزش همگانی را یکی از اولویت ها ورزش استان دانست و افزود: هدف در این ورزش مشارکت حداکثری مردم، تمرکز بر بانوان، ایجاد عدالت جنسیتی و توزیع امکانات است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه توسعه ورزش تربیتی حلقه مفقوده ورزش استان است، گفت: توسعه ورزش تربیتی می تواند ورزش را توسط نهادهای نظام مند اجرایی و توسعه دهد.
وی در خصوص ورزش قهرمانی استان بیان کرد: فراهم کردن شرایط عضویت ورزشکاران در تیم ملی و اعزام شده به تیم ملی باید در دستور کار قرار گیرد.
عزیزی با بیان سرانه ورزشی استان ۳۱ سانتی متر مربع است که استاندار آن یک متر و ۲۰ سانتی متر است، افزود: ۳۱ هزار ورزشکار بیمه شده در استان داریم که این تعداد نسبت به جمعیت استان بسیار کم است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در برنامه توسعه ششم باید افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات و حوزه مدال آوری به عنوان مزیت های استان رصد شود که متاسفانه در این برنامه دستگاه های اجرایی به وظیفه خود عمل نمی کنند.
وی خاطرنشان کرد: توسعه ورزش حرفه ای و حضور نمایندگان کشور در مسابقات بین المللی می تواند زمینه خوبی برای معرفی استان باشد.
عزیزی عنوان کرد: نبود آمایش فضای ورزشی دستگاه های اجرایی و اطلاعات زمین های کاربری ورزشی در استان را شاهد هستیم که قرار است در این راستا کتابچه سرمایه گذاری ورزش استان را تدوین کرده و به تفکیک اطلاعات شهرستان ها را در اختیار سرمایه گذاران می‌گذاریم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: اگر درصدی از عوارض نوسازی شهرداری برای فضای ورزشی استان در نظر گرفته شود شاهد توسعه در ورزش استان خواهیم بود.
وی به ۱۷۴پروژه نیمه تمام ورزشی در استان اشاره کرد و افزود: ورزشگاه ۱۵هزار نفری استان نیز برای نگهداری نیازمند اعتبار است.
عزیزی بیان کرد: ۱۲ چمن مصنوعی برای شهرستان‌های نیاز است که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: از ظرفیت های قانونی برای توسعه ورزش میتوان استفاده کرد.
علی غنی رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی در این جلسه از برگزاری بزرگترین رویداد تاریخی بین المللی ورزش استان در اسفند ماه به میزبانی بیرجند خبر داد و افزود: در برخی از زیرساخت‌ها در این خصوص با مشکلاتی مواجه هستیم که اگر تا آبان ماه برطرف شود مسابقات هر ساله در خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد و گرنه خراسان‌جنوبی برای همیشه از میزبانی برگزاری مسابقات حذف خواهد شد.
اسلامی رئیس هئیت بانوان ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه به مشکلات حوزه بانوان اشاره کرد و گفت: عدم وجود حامی مالی، مسائل فرهنگی جامعه در خصوص ورزش بانوان و عدم زیرساخت‌های مناسب از جمله مشکلات حوزه بانوان در استان است.
وی با بیان اینکه ورودی تیم های لیگ از دیگر مشکلات حوزه بانوان است، افزود: ۵ استان از ورودی تیم های لیگ معاف هستند اگر رایزنی شود و این معافیت برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شود خوب است.
اسلامی گفت: ۸ سالن ورزشی در استان داریم که مختص بانوان است اما آقایان هم از آن استفاده می‌کنند. وی درخواست کرد: با توجه به اینکه برخی از دستگاه های اجرایی فضاهای ورزشی خوبی در اختیار دارند اگر در ساعاتی از روز فضاها را در اختیار ما قرار دهند درصدی از مشکل کمبود فضا برطرف خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷