مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی خبر داد

وصول جریمه ۲۶۸ میلیونی متهم قاچاق دارو در بیرجند/ نانوای متخلف در خضری به ۲۲ میلیون تومان جریمه محکوم شد

اشرفی با بیان این‌که از یک دستگاه خودروی سواری تعداد هفت‌هزار و 200 عدد قرص سورنجان کشف شد، گفت: متهم به پرداخت مبلغ 268 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است.

محمد حسین اشرفی مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مامورین ایست بازرسی علی آباد بیرجند در حین کنترل خودروهای عبوری از یک دستگاه خودروی سواری تعداد هفت‌هزار و ۲۰۰ عدد قرص سورنجان کشف و گزارش آن جهت تشکیل پرونده به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی افزود : پس از بررسی پرونده در شعبه چهارم و گرفتن پاسخ استعلامات از گمرک و محرز شدن تخلف، علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه متهم به پرداخت مبلغ ۲۶۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی تصریح کرد : پس از ابلاغ رای و پیگیری‌های اجرای احکام، دادنامه صادره با رعایت تشریفات قانونی اجرا و تمام جریمه وصول شد.
با حکم شعبه اول تجدید نظر تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی محکومیت ۳ پرونده قطعی شد
اشرفی گفت: همچنین با ارسال گزارش از سوی اداره صنعت معدن و تجارت قائن مبنی بر عرضه خارج از شبکه ۲۲۵ کیسه آرد ۴۰ کیلوگرمی توسط یک نانوایی در شهر خضری و رسیدگی پرونده در اداره تعزیرات حکومتی قائنات متهم به پرداخت مبلغ ۲۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در حق دولت و عرضه آردها در شبکه توزیع محکوم شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزود: در پرونده‌ای دیگر که با مراجعه یکی از شهروندان شهرستان طبسی به اتاق اصناف این شهرستان و شکایت از گرانفروشی یک واحد صنفی که کار گازسوز کردن خودروها را انجام می دهد، گزارشی تهیه و به اداره کل تعزیرات حکومتی این شهرستان ارسال شد.
وی ادامه داد : پس از محرز شدن تخلف گرانفروشی متهم در شعبه، واحد صنفی به پرداخت مبلغ سه میلیون و ۸۲۰ هزار ریال در حق شاکی و هفت میلیون و ششصد و چهل هزارریال در حق دولت محکوم شد.
رئیس شعبه اول تجدید نظر تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در خصوص پرونده سوم رسیدگی شده گفت: در این مورد که پرونده با ارسال گزارش تخلف گرافروشی آجر از سوی اداره صمت شهرستان قائنات تشکیل شده و در تعزیرات حکومتی این شهرستان رسیدگی شد، متهم به پرداخت مبلغ ۷۵ میلیون ریال در حق دولت و ممهور نمودن پروانه به مهر تخلف اول محکوم شد.
اشرفی ادامه داد: محکومان پس از رویت رای ابلاغی، اعتراض خود را نسبت به دادنامه های صادره اعلام داشتند تا پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه اول تجدید نظر استان ارسال شود.
وی تصریح کرد : در شعبه اول تجدید نظر استان نیز پس از مطالعه اوراق پرونده و لایحه اعتراضیه و مشاوره لازم نظر به اینکه در این مرحله از رسیدگی محکومان نتوانستند دلایل و مدارک مستندی را جهت نقض آرای شعب بدوی ارائه کنند ، لذا ضمن رد اعتراض محکومین آراء صادره در شعب بدوی تایید و ابرام شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲