دادستان دیوان محاسبات کشور:

وصول حقوق دولتی معادن خراسان جنوبی افزایش یابد

کامیار با اشاره به ظرفیت معدنی استان خراسان جنوبی، گفت: این استان باید بالاترین درصد از حقوق دولتی معادن را وصول کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور در شورای اداری خراسان جنوبی با تبریک عید غدیر با اشاره به رویکرد جدید دیوان محاسبات کشور، اظهار کرد: سند چشم اندازه ۴ ساله آینده دیوان محاسبات تدوین شده است که در این سند مبحث فناوری و اتکا به مردم مورد توجه قرار گرفت.
کامیار با اشاره به رویکرد جدید دیوان محاسبات بر پایه فن آورانه و مردم پایه، افزود: تلاش می شود تا با شفاف‌سازی‌ها خود مردم در جریان گزارش‌ها باشند ضمن اینکه مردم نیز باید مطالبه گر باشند و دیوان محاسبات را کمک کنند.
وی با بیان اینکه برخی مدیریت را سکوی خود قرار می دهند و ارزش مسئولیت خود را نمی دادند و تخلف می کنند، تصریح کرد: ما در دیوان محاسبات فقط به دنبال پرونده سازی نیستیم بلکه هدف اصلی ما پیشگیری از تخلفات مدیران است.
دادستان دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه اکنون رسیدگی به تفریغ بودجه به صورت دوماهه انجام می شود، گفت: قانون معیار اصلی دیوان محاسبات برای رسیدگی است و تقویت نظارت ها منجر به تقویت قانون گرایی می شود و باید این را تسری بدهیم.
کامیار با اشاره به ظرفیت بالای ذخایر معدنی استان خراسان جنوبی، گفت: اما به گفته استاندار در حد پنج درصد هم از این معادن استفاده نشده است در حالی که باید بودجه برای بهره برداری از معادن برجسته دیده شود.
دادستان دیوان محاسبات کشور با تأکید بر اصلاح بودجه ریزی، بیان کرد: درآمدهای نفت مطمئن نیستند اما معادن از درآمدهای مطمئنی است که در دولت آینده باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
کامیار با اشاره به پرونده ترک فعل برخی مدیران در وصول حقوق معادن، افزود: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در ارتباط با حقوق دولتی باید از معادن گرفته می‌شد اما گرفته نشد و اهمیت داده نشده است.
وی گفت: دیوان محاسبات به این پرونده ورود کرد و تاکنون حدود پنج هزار میلیارد تومان از این محل وصول شده که باید ۶۵ درصد آن برای توسعه معادن و شهرهایی که معادن در آن قرار دارند، مصرف شود.
دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: این استان باید بالاترین درصد از حقوق دولتی معادن را وصول کند.
انتهای پیام/ ۱۰