فرماندار بیرجند:

وضعیت تنظیم بازار مورد غفلت قرار گرفته است/ لزوم سرمایه‌گذاری در زمینه مطالعه و اندیشه

فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه این روزها وضعیت تنظیم بازار مورد غفلت قرار گرفته است، گفت: بازدیدها و گشت‌های مشترک دستگاه های متولی این امر باید افزایش پیدا کند و با گرانفروشان برخورد جدی شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار بیرجند صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند ضمن گرامی‌داشتن یاد شهدا اظهار کرد: ما به عنوان مسئولان باید به اتفاقاتی که در سطح کشور و بین‌المللی روی می‌دهد اشراف کامل داشته باشیم تا بتوانیم متناسب با این اتفاقات تصمیم‌های لازم را اخذ کنیم.
وی با اشاره به اینکه آمریکا دچار بحران اقتصادی شده بود و برای حل آنها ترامپ را بر سرکار آورد، افزود: قابل پیش‌بینی بود که آمریکا برای پر کردن شکاف اقتصادی که دچار آن شده این اقدامات را انجام خواهد داد.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه مطالعه بین دستگاه‌های اجرایی آغاز شود و بحث مطالعاتی و اندیشه‌ای را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم و بر اساس شانس و اقبال عمل کنیم به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.
ناصری خاطرنشان کرد: هرچه قدر در زمینه اندیشه و مطالعه سرمایه گذاری کنیم قطعا به نتیجه خواهیم رسید و این نتیجه حتما موثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه همه اتفاقاتی که در دنیا می‌افتد نتیجه اندیشه، تلاش، برنامه‌ریزی و فکر است، افزود: دشمنان با برنامه‌ریزی کار می‌کنند و ما برای اینکه متوجه این برنامه‌ها بشویم باید در مورد آنها مطالعه داشته باشیم.
فرماندار بیرجند با بیان اینکه تمام رفتارها و برنامه های ترامپ برای پرکردن شکاف اقتصادی آمریکا است، گفت: بزرگترین ضرری را که برجام برای آمریکا داشت این بود که حمایت و همراهی کشورهای بزرگ را از دست می‌داد.
ناصری تصریح کرد: دولت‌های اروپایی چاره‌ای جز همراهی آمریکا ندارند زیرا اگر او را همراهی نکنند تحریم خواهند شد.
وی با بیان اینکه فقط با وحدت و همدلی می‌توان در مقابل این قدرت استکباری ایستاد، افزود: در شرایط اقتصادی امروز باید برنامه داشته باشیم و با تقویت یکدیگر و با پشتوانه مردمی که داریم مشکلات را حل کنیم.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه در این شرایط دولت باید در صف اول باشد و اگر ضرر و زیانی نیز تحمیل می‌شود به دولت باشد، گفت: دستگاه‌های اجرایی و ادارات صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند و مردم نیز در این امر همکاری داشته باشند.
ناصری با بیان اینکه افزایش اشتغال و حفظ فرصت‌های موجود را باید سرلوحه کار خود قرار بدهیم، یادآور شد: دستگاه‌های متولی و بانک‌ها حداکثر همکاری را برای پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق عشایری داشته باشند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی در روستاها حضور پیدا کنند و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی کنند و پاسخ‌های رو در رو به آنها بدهند.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه این روزها وضعیت تنظیم بازار مورد غفلت قرار گرفته است، گفت: بازدیدها و گشت‌های مشترک دستگاه های متولی این امر باید افزایش پیدا کند.
ناصری تصریح کرد: یک سری اقدامات سودجویانه باعث شده است که افزایش قیمت داشته باشیم و تنظیم بازار باید در این زمینه ورود پیدا کند و با گرانفروشی برخورد شود.
وی بر تعامل بین دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: به شبهات مردم و درخواست‌های آنها پاسخ سریع، مستدل و مناسب داده و از کنار آنها نگذرید.
فرماندار بیرجند با اشار به اینکه دشمنان، مدیریت اعتراض‌ها را به عهده منافقین گذاشتند، یادآور شد: بدانید هر جا اعتراض به حقی باشد در کنار آن سو استفاده‌هایی خواهد بود و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه هوشیار باشند.
ناصری خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی به سوالات و شبهات مردم پاسخ صریح و مناسب بدهند تا مردم متوجه شوند.
وی به دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه قیمت خدمات نباید از میزان تورم بیشتر شود، اشاره کرد و افزود: مسئولان بلند پایه در این مورد باید جدیت داشته باشند.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در هزینه‌کردها باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: ادارات کیفیت خدمات خود را بالا ببرند و از نیروهای خود نیز بخواهند کیفیت خدمات خود را بالا ببرند و همچنین مواردی را که به پیمانکار واگذار کرده اند را مورد رصد قرار دهند.
ناصری با بیان اینکه فرمانداری یک ساعت به ساعت کاری خود اضافه کرده است، بیان کرد: مهلت استقرار میز خدمت فیزیکی و الکترونیکی در دستگاههای اجرایی و اداری تا پایان تیرماه است و هر مدیری که این میز را مستقر نکند برکنار خواهد شد.
وی حداکثر همکاری دستگاه‌های اجرایی در خصوص برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی را خواستار شد و افزود: نواقص ایمنی موجود در ادارات را برطرف کنید و به آن توجه داشته باشید تا از بروز حوادث و مشکلات پیشگیری شود.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی شاید در تخصیص اعتبارات دچار مشکل شویم، گفت: سرمایه گذاری نه تنها از سوی بانک‌ها و دستگاه‌های متولی بلکه از طریق مردم و بخش خصوصی نیز انجام شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/