نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

وضع تحریم‌های فلج‌کننده علیه کشور به توصیه سران فتنه/ امکان تکرار فتنه همیشه وجود دارد؛ باید هوشیار بود

خسروی گفت: در حالی که اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا، تسلیم خواسته های جمهوری اسلامی شده و مواضع نظام را پذیرفته بود، اما در جریان فتنه 1388 عده‌ای از داخل کشور به دشمن پیغام دادند که دست نگه دارید تا نتایج انتخابات معلوم شود. متاسفانه همین افراد توصیه کردند تا ایجاد تحریم‌ها، نه تدریجی؛ بلکه فلج‌کننده باشد.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، ضمن گرامیداشت ۹ دی؛ روز بصیرت مردم ایران، اظهار کرد: فتنه ۱۳۸۸ به بهانه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری شروع شد و خود افراد داخلی نیز که به دشمنان و طراحان این فتنه کمک می‌کردند، بعدا اعتراف کردند که رمز آشوبشان تقلب در انتخابات بود.
وی افزود: البته این فتنه و آشوب با حضور و حمایت تمام قد مردم از انقلاب در روز ۹ دی ماه، خنثی شد و این روز پر شور، به عنوان یک روز تاریخی در تقویم انقلاب اسلامی ثبت شد.
گسست اتحاد جامعه مهم‌ترین آسیب فتنه ۱۳۸۸
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر چند این فتنه به مدد مردم نقش بر آب شد، اما متاسفانه ضررهایی را هم برای این نظام و انقلاب به همراه داشت، گفت: یکی از مهم ترین ضررهای فتنه ۸۸، گسست اتحاد جامعه بود، بطوری که مردم به عنوان رکن سوم انقلاب پس از دین و رهبری، در مقابل هم قرار گرفتند.
خسروی بیان کرد: در دنیا سابقه نداشت که در یک انتخابات؛ به عنوان عرصه دموکراسی و حضور مردم، مشارکت ۸۵ درصدی اتفاق بیفتد. اما فتنه ۸۸ سبب شد تا شیرینی انتخابات از بین برود.
وی، کاهش اعتماد عمومی و القای تقلب در اذهان مردم و همچنین ایجاد فرصت ضربه به نظام برای دشمنان، تحت عنوان انقلاب مخملی را از دیگر ضررها و آسیب‌های فتنه ۱۳۸۸ برشمرد.
وضع تحریم‌های فلج‌کننده علیه کشور به توصیه سران فتنه
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد تحریم های فلج کننده در جریان فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، گفت: در حالی که اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا، تسلیم خواسته های جمهوری اسلامی شده و مواضع نظام را پذیرفته بود، اما در جریان فتنه ۸۸ عده ای از داخل کشور به دشمن پیغام دادند که دست نگه دارید تا نتایج انتخابات معلوم شود. متاسفانه همین افراد توصیه کردند تا ایجاد تحریم ها، نه تدریجی؛ بلکه فلج کننده باشد.
خسروی تصریح کرد: اینکه تحریم های فلج کننده از داخل کشور نشأت گرفته است، واقعیتی غیرقابل انکار است که اسناد و مدارک این اتفاقات هم موجود است.
وی با اشاره به امید بستن دشمن بر استفاده از ظرفیت سران فتنه، گفت: دشمن برای رسیدن به هدف خود از هر وسیله ای استفاده می کند. آمریکایی ها، اروپایی ها و اسرائیلی ها وقتی دیدند افرادی که در داخل کشور، در جریان این فتنه با آن‌ها همکاری می کنند، جزو مسئولان نظام و برخی دیگر نیز از نزدیکان مسئولان نظام بودند، از این فرصت سوءاستفاده کردند و با کمک سران فتنه مردم را در مقابل هم قرار دادند.
خاموش‌شدن آتش فتنه‌ها توسط مردم/ تشخیص فتنه با محوریت مقام معظم رهبری
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم باید همیشه هوشیار و آگاه باشند چراکه در تکرار اینگونه فتنه ها شکی نیست و دشمن همیشه منتظر فرصت است، که به تعبیر امیرالمومنین(ع)؛ هر کس بخوابد، طرف مقابل بیدار است.
خسروی با بیان اینکه این مردم هستند که می توانند آتش این فتنه ها را خاموش کنند، گفت: البته شرط خاموش کردن فتنه ها، تشخیص فتنه است که متاسفانه کار آسانی نیست و در واقع معنی فتنه؛ فضای غبارآلودی است که در این فضا تشخیص حق از باطل کار آسانی نیست.
وی تصریح کرد: در این خصوص ابتدا مردم باید فتنه را تشخیص دهند و وقتی که تشخیص دادند باید در صحنه باشند. اما چون تشخیص فتنه پیچیده و سخت است، در این خصوص باید رهبری را محور تشخیص قرار داد. در این زمینه امیرالمومنین(ع) می فرمایند که موج های فتنه را با کشتی های نجات بشکنید. با توجه به اینکه غیبت کبری حضرت بقیه‌الله(عج) به عنوان باقی مانده اهل بیت(ع) در زمین و کشتی نجات در این زمان، ولی فقیه زمان؛ کشتی نجات خواهد بود.
امکان تکرار فتنه همیشه وجود دارد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فتنه همیشه هست، اما همانطور که طی عمر ۴۰ ساله انقلاب همیشه فتنه ها عقیم مانده است، فتنه های بعدی نیز بی‌نتیجه خواهد بود، بیان کرد: تاکنون فتنه‌های متعددی از جمله فتنه ۷۸، ۸۸، ۹۸ رخ داده است؛ اکنون نیز اگر برخی از مسائل مراعات نشود، ممکن است فتنه هایی ایجاد شود، اما اگر مردم وظایف خود را انجام دهند دشمن به نتیجه نخواهد رسید.
خسروی اظهار کرد: فتنه ۱۳۸۸ ابتدا به بهانه تقلب در انتخابات شروع شد و چون فضا غبارآلود بود، تشخیص حق و باطل برای برخی از افراد قابل تشخیص نبود. اما به تدریج و با روشنگری‌های انجام شده توسط رسانه‌ها، صدا و سیما و خود مردم، این فتنه به نتیجه نرسید.
وی ادامه داد: در این خصوص شخص مقام معظم رهبری از مدعیان تقلب در انتخابات دعوت کردند تا ادعای خود را مطرح و پیگیری کنند و مکرر به این افراد گفته شد که در کجا و چه مواردی تقلب رخ داده است؟ حتی برخی از صندوق ها هم به خواست آنها بازشماری شد، اما اتفاق خاصی در نتیجه انتخابات ایجاد نشد.
وی افزود: در حالی که قانون ملجا و پناهگاه افراد است، اما مردم متوجه شدند که این افراد نه‌تنها پایبند به قانون نیستند بلکه از آن فراری هم هستند.
عصبانیت مردم از به آشوب کشیدن عزاداری امام حسین(ع)/ سوءاستفاده دشمنان از شکاف بین مردم و مسئولان
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع مردم تحت تاثیر روشن گری های انجام شده متوجه شدند که این فتنه؛ یک انقلاب مخملی است که طراح آن دشمنان خارج از مرز بودند و متاسفانه خودی ها این زمینه را برای آنها فراهم کرده بودند.
خسروی ادامه داد: وقتی که فتنه گران در روز عاشورای حسینی، به بساط عزاداری سیدالشهدا حمله کردند، مردم دیدند که به خیام امام حسین(ع) حمله شده و این موضوع اصلا ربطی به افراد و جناح های سیاسی ندارد. از طرف دیگر سران فتنه داخلی نه تنها این آشوب را محکوم نکردند بلکه در بیانیه ای؛ آشوبگرانی را که عزاداری امام حسین(ع) را مورد حمله قرار داده بودند را؛ مردان خداجو نامیدند. این اتفاقات خون مردم را به جوش آورد و سبب شد تا در ۹ دی به صحنه بیایند و از انقلابشان دفاع کنند که الحمدلله به سبب این حضور، فتنه انقلاب مخملی به ثمر نرسید.
وی تأکید کرد: در تقویم جمهوری اسلامی ۹ دی ماه باید همیشه گرامی نگه داشته شود، چراکه دشمن همیشه از شکاف‌های ایجاد شده بین مسئولان و مردم دنبال اجرای برنامه هایش برای سقوط نظام است.
بیان “أین عمار” در پی سکوت خواص
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در واقع افرادی که در فتنه‌های سال‌ها ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ دشمن را یاری کردند، هنوز هم طرفداران تفکرشان در کشور حضور داشته و از رأفت نظام نسبت به خود برخوردارند. اما ممکن است هر وقت که زمینه سوءاستفاده دشمن از شکاف بین مردم و مسئولان ایجاد شود، این خودی ها به همکاری با دشمن بپردازند.
خسروی با انتقاد از سکوت برخی از خواص در جریان فتنه ۸۸ گفت: در فتنه ۸۸ متاسفانه برخی از خواص انجام وظیفه نکرده و هیچ روشنگری انجام ندادند که این موضوع سبب شد تا مقام معظم رهبری جمله “أین عمار” را به کار بردند و خواستند تا عمارهای انقلاب روشنگری کرده و دوست و دشمن را به مردم نشان دهند.
وی تصریح کرد: اگر هر زمانی که شکافی در بین مردم و مسئولان ایجاد شود و برخی خودی‌ها با دشمن همکاری کنند، اما در مقابل خواص روشنگری و انجام وظیفه نکنند، قطعا بازهم دشمن برای این نظام و انقلاب طراحی‌هایی خواهد داشت.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴