نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در نشست با نمایندگان مجلس، معاونین استاندار و مدیران ارشد دستگاه های نظارتی:

وظیفه داریم مشکلات مردم را پیگیری کنیم/ نباید حقی از مردم ضایع شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در نشست با نمایندگان مجلس، معاونین استاندار و مدیران ارشد دستگاه های نظارتی گفت: وظیفه داریم مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی در نشست مجمع نمایندگان مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونین سیاسی و اقتصادی استانداری و مدیران ارشد دستگاه های نظارتی استان برگزار شد اظهار کرد: از حضور و نظرات همه بزرگوارانی که در جلسه حضور دارند و از اینکه این مجموعه بر زیر یک سقف قرار گرفتند و حرف هایشان را به یکدیگر منتقل کردند، تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود: پیش از آنی که زیر این سقف قرار بگیریم همه ی ما زیر سقف قانون قرار داریم و به یکدیگر مرتبط هستیم و از یکدیگر جدا نیستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: قوای سه گانه، نیروهای نظارتی و اطلاعاتی حضور دارند و قانون این دستگاه ها را به یکدیگر مرتبط کرده است، اما آنچه مهم است انگیزه و جدیّت است.

آیت الله عبادی تصریح کرد: غیر از آنچه که در چندین برگ منعکس شده است و یا افراد بیان فرموده اند، در جامعه با مشکلات زیادی روبرو هستیم که قابل حل است که اصولا بنده و از قبیل بنده مسئول این کار نیستیم.

وی ادامه داد: قوای سه گانه ای که قانون گذار آن ها را تعیین کرده به این معنی است که اگر هر کدام به وظیفه خود عمل کنند، هیچ کاری بر روی زمین نمی ماند و اگر نیروهای نظارتی، اطلاعاتی و حراست ها به صورت جدی و به موقع عمل کنند، هیچ زمانی مسئولی تنبل و یا پرتوقع بار نمی آید بلکه خود را خدمتگزار مردم خواهد دانست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قانون سقفی دارد که همه ی دستگاه ها در زیر آن قرار دارند، گفت: اینکه چرا مردم شکایت خود را به دفتر ما ارائه می دهند را باید از خود آن ها پرسید زیرا ما نه قاضی، نه جزء قوای سه گانه و نه نیروی اطلاعاتی و بازرسی و نه دیوان محاسبات هستیم.

آیت الله عبادی مطرح کرد: نیروهای محترم اجرایی کاملا آمادگی خود را اعلام کرده اند که در بخش های گوناگون همکاری داشته باشند و مسائل به صورت تحقیقی مورد ارزیابی قرار گیرد که این جمع بندی بر عهده بازرس خراسان جنوبی قرار خواهد داشت، لذا باید به گونه ای ترتیب دهند که دو جلسه به صورت آزمایش شکل گیرد و سپس بنده از این جمع کنار خواهم رفت زیرا این برنامه به وسیله بنده نباید باشد، بلکه باید به صورت خودکار در سیستم قانون انجام شود.

وی بیان داشت: هر بخشی دارای یک مدیر است لذا اگر تخلفی صورت گیرد اولین فردی که باید پاسخگو باشد خودِ مدیر است، زیرا چطور می شود که یک مدیر از زیر مجموعه خود بی اطلاع باشد و خلاف قانون صورت گیرد و حق مردم و مسئولان ضایع شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: امیدواریم که طی دو جلسه آینده این جریان تعقیب شود و سپس به خود شما واگذار گردد، اما وقتی مردم به دفتر ما مراجعه می کنند، بنده نیز وظیفه دارم تا عکس العملی نشان دهم.

آیت الله عبادی مطرح کرد: وقتی نظام ما بر اساس اسلام و انقلاب است، عمل نیز باید طبق اسلام باشد؛ اگر عمل طبق اسلام می بود مردم مشکلی نداشتند و شرایط به گونه ای نمی بود که یک عده پول پارو کنند و یک عده دیگر سر در زباله دان ها کنند تا روزی فرزندانشان را در بین زباله ها پیدا کنند، این شرایط نباید وجود می داشت.

وی در پایان گفت: همه ی مشکلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی قابل حل است و همه نیز مسئول هستیم تا جلوی افرادی که مسئولیت پذیرفته اند و قسم خورده اند را بگیریم تا پاسخگو باشند.