وعده‌ای دیگر برای انتقال صنوف آلاینده در بیرجند

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: در سال آینده شاهد انتقال صنوف آلاینده شهری خواهیم بود و تاکنون ۷۱۴ پروانه ساختمانی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی دوره پنجم شهر بیرجند صبح امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی دوره های پنجم و ششم شهر بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: اعضای شوراهای اسلامی دوره ششم استان در شهرها و روستاها روز چهارشنبه ۱۴ مردادماه جاری فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و یک روز قبل از آن نیز زمان پایان فعالیت اعضای شوراهای فعلی و شهرداران خواهد بود.
تقی زاده ادامه داد: در شورای پنجم کمیسیون های پنجگانه اعم از بودجه و امور مالی، حقوقی و نظارت، عمران و شهرسازی، فرهنگی و اجتماعی و ورزشی، خدمات و بهداشت شهری تشکیل شد و فعالیت داشت.
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری بیرجند در سال ۹۶ حدود ۶۰ میلیارد تومان است که با ۳۰۰ میلیارد تومان تحویل شورای ششم خواهد شد، افزود: حدود ۵۰ پروژه عمرانی افتتاح و یا آماده بهره برداری است.
تقی زاده با اشاره به اینکه در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بیرجند ۲۴۶ جلسه با ۸۷۰ مصوبه برگزار شد، عنوان کرد: رویکرد ما بر ایجاد توزان و عدالت منطقی در مناطق کم برخوردار و برخوردار شهری بود و قریب ۹۸۰ هزار متر مربع آسفالت طی این دوره چهار ساله انجام شد که ۱۰۰ هزار متر آن به معابر خاکی مهرشهر اختصاص پیدا کرد.
رئیس شورای اسلامی دوره پنجم شهر بیرجند گفت: بهسازی معابر، نورپردازی ها، زیباسازی شهر، آیلند خیابان ها و آبرسانی نوین شهری از دیگر اقدامات این دوره شورای اسلامی در شهر بیرجند است. با توجه به مشکل نبود آب برای آبیاری فضای سبز منطقه شمال شهر بیرجند با احداث مخزن آبرسانی از خیابان پاسداران عملیات آبرسانی به این منطقه انجام شد.
وی از تصویب طرح جامع حمل و نقل و ترافیک در حوزه حمل و نقل و ترافیک خبر داد و افزود: شورای ششم این طرح را اجرایی خواهند کرد.
تقی زاده به حل مشکل انتقال صنوف آلاینده اشاره کرد و گفت: در سال آینده شاهد انتقال صنوف آلاینده شهری خواهیم بود. تعدادی از صنوف شروع به ساخت و ساز کرده‌ و تاکنون ۷۱۴ پروانه ساختمانی صادر شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه سالن همایش و فرهنگسرای شهر احداث شده است، ادامه داد: همچنین در این دوره احداث میدان اجتماعات به مساحت ۱۲ هکتار جنب میدان ابوذر رقم خورد.
وی تصریح کرد: استقرار سایت پسماند و کارخانه بازیافت پسماندهای شهری و تولید کود و کمپوست با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد تومان در شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
تقی زاده در ادامه با اشاره به ایجاد ۱۲ بوستان در حوزه توسعه پارک‌ها و فضای سبز شهر بیرجند که بزرگترین آن بوستان کاجستان به مساحت ۴۰ هکتار است، بیان کرد: قرارداد مطالعاتی پساب فاضلاب شهری منعقد شده و به زودی اجرایی خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند عنوان کرد: برای اولین بار در ادوار شورای شهر، سهم پروژه های عمرانی و بودجه های جاری به سطح استاندارد (۴۰ درصد از بودجه شهرداری به سهم عمرانی اختصاص یابد) رسید.
تقی زاده افزود: در این مدت تأکید بر این نبود که درآمدهای شهرداری از کمیسیون های ماده ۱۰۰ و عوارض تأمین شود. ۱۲ درصد از بودجه شهری از محل کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری است و ۸۸ درصد دیگر از محل عوارض ساختمانی، وصول مطالبات معوقه از دستگاه های دولتی و توجه به ایجاد درآمد های پایدار بود.
به گفته وی ۷۰ درصد از بودجه شهرداری به منطقه شمال شهر بیرجند اختصاص یافت در حالی که عوارض پرداختی شهروندان در این منطقه حدود یک سوم مردم منطقه جنوب شهر است.
انتهای پیام/۱۰