گلایه اهالی روستای آویجان؛

وعده‌های تکراری و توخالی جهت انتقال آب به روستای آویجان/ آیا مجتمع آبرسانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

یکی از اهالی روستای آویجان از عدم افتتاح مجتمع آبرسانی این روستا گلایه کرد و گفت: مسئولان وعده‌های توخالی و تکراری در این خصوص می‌دهند که محقق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کمبود آب در روستاهای خراسان جنوبی از معضلاتی است که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برخی از روستاها خالی از سکنه شده اما در بیشترِ روستاها، مردم با وجود مشکل بی‌آبی، همچنان در روستا زندگی می‌کنند. روستای آویجان از توابع شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی، یکی از روستاهایی است که از مشکل بی‌آبی رنج می‌برد.
کاظمی از اهالی روستای آویجان در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: مدت‌هاست روستای آویجان مانند بسیاری از روستاهای خراسان جنوبی دچار مشکل بی‌آبی شده است.
وی افزود: گاهی تانکر آبرسانی به روستا می‌آید و گاهی تا مدتی، از تانکر خبری نیست.
وی اظهار کرد: مردم روستا در ظرف‌هایشان آب را ذخیره می‌کنند و از آن برای شرب و دیگر مصارف، استفاده می‌کنند.
کاظمی گفت: اوایل محرم سال ۱۳۹۶ بود که برخی از مسئولان از روستای آویجان بازدید کردند و برای حل مشکل بی‌آبی روستا و ایجاد مجتمع آبرسانی آب، قول دادند.
وی افزود: در ابتدا قرار شد چند ماه آینده، آبرسانی انجام و منبع احداث شود و مورد استفاده مردم قرار گیرد اما در زمان تعیین شده، کار انجام نشد.
وی اظهار کرد: بعد از پیگیری‌های متعدد، مسئولان قول‌های دیگری در تاریخ‌های دیگر می‌دادند تا این‌که قرار شد در دهه فجر، منبع آب روستای آویجان افتتاح شود.
کاظمی گفت: دهه فجر سال ۱۳۹۶ گذشت اما خبری از افتتاح نشد که بعد از آن، مسئولان قول دادند در نوروز ۱۳۹۷ مورد بهره‌برداری قرار گیرد اما نوروز نیز تمام شد و بازهم خبری از افتتاح نشد.
وی افزود: گاهی برخی مشکلات مانند نبود برق از سوی مسئولان اعلام می‌شد که آن‌ها نیز برطرف شد.
وی اظهار کرد: تاریخ‌های دیگری برای افتتاح در سال ۱۳۹۷ از سوی مسئولان اعلام شد تا این‌که به هفته دولت رسیدیم و قرار شد در سفر معاون استاندار به شهرستان درمیان، آبرسانی به روستای آویجان به عنوان یکی از طرح‌ها افتتاح شود.
کاظمی گفت: در زمان تعیین شده منتظر حضور مسئولان و بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی روستای آویجان بودیم که بخشدار تماس گرفت و گفت آب نداریم و به دلیل نبود آب، این پروژه افتتاح نمی‌شود.
وی تأکید کرد: مسئولان اگر بخواهند می‌توانند مشکلات را حل کنند و تأمین و انتقال آب به یک روستا، اقدامی نیست که از عهده مسئولان برنیاید اما مردم روستا سؤال می‌کنند چرا متولیان امر، وعده‌های تکراری و توخالی می‌دهند؟!
وی اظهار کرد: منتظر هستیم تا ان‌شاءالله این پروژه بزودی به بهره‌برداری برسد اما انتظارِ وعده‌های تکراری و بیان تاریخ‌های دور جهت افتتاح که معلوم نیست محقق شود، را نداریم.
انتهای پیام/۴