وعده‌ای محقق‌نشده این‌بار در حمایت از یک جوان؛

وعده بی‌عمل؛ سهم دوچرخه‌ساز بشرویه‌ای از حمایت مسئولان

سهم جوان اهل بشرویه که با ابتکار و تلاش توانسته بود دوچرخه دو نفره تولید کند از حمایت مسئولان، فقط وعده‌های بی‌عمل و محقق‌نشده بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شهریورماه امسال بود که بود که یک جوان اهل بشرویه به عنوان سازنده دوچرخه دو نفره در رسانه‌ها معرفی شد و بعد از آن بود که شعارهای مسئولان برای حمایت از این جوان مطرح شد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری، مدیرامورشعب بانک ملی، مدیرامورشعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی و فرماندار بشرویه ۳۰ شهریورماه از محل کارگاه این جوان در بشرویه بازدید و قول‌هایی برای حمایت از او دادند.
اکبری‌راد مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان جنوبی در بازدید از کارگاه تولید دوچرخه دو نفره این جوان گفته بود: پس از پخش گزارش از رسانه ملی جویای فعالیت این جوان خوش‌ذوق بشرویه‌ای از خبرنگار صداوسیمای شهرستان شدم تا بتوانیم با حمایت از این جوان به رونق تولید کمک کنیم.
به گفته وی، در این بازدید قول اعطای ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات به آقای سیار داده شد تا صرفا کارگاه تولید دوچرخه خود را تجهیز کرده و توسعه دهد.
اکنون بعد از گذشت بیش از ۴ ماه از این بازدید، محمدیاسین سیار پدر این جوان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: پسرم چند سال است که در یک کارگاه کوچک مشغول کار است و با توان خودش و اتکا به خداوند کار می‌کند و هیچ‌گونه توقعی از کسی نداریم.
وی افزود: شهریورماه امسال بود که تعدادی از مسئولان استان و شهرستان بشرویه به کارگاه کوچک ما آمدند و با شعارهای توخالی و به‌به و چه‌چه گفتن، وعده‌هایی به ما دادند.
سیار عنوان کرد: در این بازدید قول پرداخت تسهیلات ۱۸۰ میلیون تومانی به ما دادند که مقرر شده ۸۰ میلیون توسط بانک ملی و ۱۰۰ میلیون توسط بانک کارآفرینی پرداخت شود.
وی ادامه داد: ابتدا به بانک ملی مراجعه کردم که گفتند ما ۵۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌کنیم که گفتم اگر من خواسته باشم ۱۸ درصد سود به شما بدهم تا برای شما کار کنم.
وی افزود: در ادامه این قول، برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید مراجعه کردم که شرایطی عنوان کردند که اصلا در توان من نبود. ضامن زیاد می‌خواستند؛ گفتند باید دستگاه جدید خریداری کنید که هزینه دستگاه بسیار بالاتر از مقدار تسهیلات بود؛ همچنین گفتند باید کارگاه در یک زمین با متراژ بالا ساخته شود.
به گفته آقای سیار، هیج‌یک از وعده‌های مسئولان عملیاتی نشده است و فقط در رسانه‌ها مطرح شد استفاده شد تا بگویند حمایت کردیم در صورتی که این حمایت فقط ریشه تبلیغاتی داشت.
وی عنوان کرد: در حال حاضر فرزندم در یک مغازه اجاره‌ای مشغول ساخت دوچرخه دو نفره و بچه‌گانه است و هیج‌توقعی از حمایت مسئولان نداریم.
سیار عنوان کرد: دوچرخه دونفره را با کیفیت بهتر اما ارزان‌تر از نمونه مشابه می‌سازیم.
وی در پایان از مسئولان خواست برای تبلیغات خودشان از مردم و تولیدکنندگان استفاده نکنند و به وعده‌هایی که می‌دهند عمل کنند و کار را برای تولیدکننده و کارآفرین راحت کنند تا شاهد توسعه و رفع بیکاری باشیم.
به گزارش خاورستان، برای پیگیری این موضوع از مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان جنوبی، در یک هفته گذشته موفق به دریافت پاسخ نشدیم.
انتهای پیام/۳/ ۴