پیگیری سوژه مردمی؛

وعده مدیرکل برای رفع مشکل خطوط ارتباطی دوحصاران

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت :مشکل خطوط ارتباطی روستای دوحصاران سرایان در سال ۱۴۰۲ با ایجاد و راه اندازی سایت به صورت کامل رفع می‌شود و بر اساس قول داده شده ابلاغیه راه‌اندازی سایت صادر شده است.

به‌ گزارش خاورستان اینترنت و تلفن همراه که در زمانه حال برای بیشتر اقشار جامعه به خصوص جوانان حکم حیات را دارند و اگر مشکلی در این خطوط ارتباطی وجود داشته باشد بسیاری از کارهای آن‌ها مختل می‌شود با این وجود در برخی از نقاط استان خراسان جنوبی از جمله دوحصاران سرایان این امکان به صورت کامل فراهم نیست طوری که همین قضیه گلایه بسیاری از اهالی روستا را به دنبال داشته است.

سالاری یکی از اهالی دوحصاران در این رابطه به خبرنگار خاورستان گفت: دوحصاران یکی از روستاهای سرایان با فاصله ۲۷ کیلومتر تا مرکز شهرستان است که با گذشت ۱۳ سال همچنان مردم این روستا با مشکل آنتن دهی و اینترنت دست و پنجه نرم می کنند.

به گفته وی آنتن دهی تلفن همراه خیلی ضعیف است و در بیشتر نقاط تلفن همراه آنتن‌دهی ندارد و برای مکالمه مشکل داریم.

وی با اشاره به این که اینترنت در این منطقه متصل نمی‌شود از مسئولان استان به خصوص مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست اجرای سایت ایرانسلی برای دوحصاران را که قرار بوده راه اندازی کنند و خبری نیست را پیگیری کنند.

وی به این نکته اشاره کرد مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه و اینترنت فقط مربوط به این روستا نیست و روستاهای اطراف هم با این چالش بزرگ روبرو هستند.

مصطفی بهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در پاسخ به گلایه مطرح شده به خبرنگار خاورستان گفت: پوشش نسبی از سایت بغداده روستای دوحصاران دارد منتهی در این روستا قولی داده بودیم که تا پایان امسال مصوبه اجرای یک سایت را برای سال بعد در دوحصاران بگیریم به این معنا که تامین اعتبار انجام شود.

به گفته وی بر اساس‌ قول داده شده دو هفته پیش ابلاغیه برای ایرانسل صادر شد و برنامه سال بعد ایرانسل اجرای یک سایت کامل ایرانسلی است.

وی ادامه داد: ساخت یک سایت برای دوحصاران و یک سایت هم در روستاهای پایین دست شهرک دستغیب و عمرویی با اعتبار ۷ میلیارد تومان به اپراتور ابلاغ شده است .