گزارش/

وقتی داشتن یک سرپناه برای جوانان بشرویه یک رویا می‌شود/ کمبود زمین عاملی برای گرانی مسکن

این روزها کمبود زمین در بشرویه سبب رشد نجومی قیمت مسکن شده و از طرفی افزایش اجاره بهای خانه‌ها را نیز در پی داشته و باعث نگرانی شهروندان و دغدغه خانواده‌ها برای تأمین مسکن شده است.

به گزارش خاورستان، کوچه به کوچه در به در به دنبال سرپناه می‌گردد. سر پناهی که بتواند در آن به عنوان مسکن استیجاری زندگی کند اما به هر بنگاهی که سر می‌زند با جمله “خانه خالی نداریم” روبرو می‌شود.
خسته و نا امید به خانه باز می‌گردد و نمی‌داند این بار پاسخ همسرش را چه بگوید. قرار بود بعد از یافتن خانه‌ای اجاره‌ای زندگی مشترکشان را آغاز کنند اما چند ماهی است که کوچه و خیابان‌های بشروبه را زیر پا گذاشته اما نتوانسته خانه‌ای برای اجاره پیدا کند.
این درد دل یکی از جوانان شهرستان بشرویه است کا از کمبود زمین، گرانی مسکن و بالا بودن خانه استیجاری گلایه دارد. گویا این مشکل نه تنها گریبانگیر این جوان بشرویه‌ای است بلکه اکثر مردم این شهرستان نیز از کمبود زمین و گرانی مسکن گلایه دارند.
بیش از ۲۰ سال است که محدوده شهری بشرویه تغییری نکرده و این در حالی است که جمعیت شهری آن افزایش یافته است و تامین مسکن را با مشکل مواجه ساخته است.
یکی از شهروندان بشروی معتقد است کمبود زمین در شهر بشرویه علاوه بر رشد نجومی قیمت مسکن سبب افزایش اجاره بهای خانه‌ها شده است و این امر بر نگرانی مردم برای تامین مسکن افزوده است.
شهروند دیگری گفت: چند وقتی است کارم پرس و جو در دفاتر مشاوران املاک است اما انگار خانه‌ای برای اجاره در این شهر وجود ندارد و اگر شانس با تو یار باشد و خانه‌ اجاره‌ای پیدا شود کرایه‌ها بسیار بالا است که بیشتر حقوق ما صرف تأمین اجاره خانه می‌شود و با این شرایط تورم و گرانی کالاها دغدغه تأمین سایر هزینه‌ها زندگی برایمان خواب و خوراک نگذاشته است.
مدیر اداره راه و شهرسازی بشرویه نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: باوجود درخواست‌های مردمی و شورای شهر بشرویه مبنی بر تغییر نکردن محدوده شهری بشرویه پس از ۲۰ سال، در شهریورماه امسال در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با افزایش محدوده شهری در بشرویه موافقت شد.
زیباییان افزود: این محدوده ۹۶ هکتار است که مقرر شد در گام نخست طرح اولیه تهیه شود و حق و حقوق قانونی در آن لحاظ شود و بعد از بررسی مجدد، طرح برای تعیین نهایی به دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه ارسال شود.
حال آنچه مطرح است اینکه کمبود زمین نه تنها سبب رشد نجومی قیمت مسکن در بشرویه شده بلکه مردم و بیشتر جوانان را با مشکل مواجه کرده است که در صورت عدم نظارت و عدم ورود جدی و تعلل مسئولان نسبت به کمبود زمین ممکن است مشکلات و آسیب‌های جدی‌تری را در پیش رو داشته باشیم.
انتهای پیام/۴
تسنیم