رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف:

وقف جدید در خوسف به ثبت رسید/ وجود ۲۰۳۳ رقبه و موقوفه در خوسف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف گفت: وقف جدید که طی روزهای اخیر به ثبت رسید 20 فنجان آب اراضی از قنات مزرعه زادنیه با نیت عزاداری امام حسین (ع) در ماه‌های محرم و صفر است.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام محمد الهی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو وقف در شهرستان خوسف به ثبت رسیده است.
وی گفت: وقف جدید که طی روزهای اخیر به ثبت رسیده نیز ۲۰ فنجان آب اراضی از قنات مزرعه زادنیه توسط ورثه مرحوم محمد صادقی با نیت عزاداری امام حسین(ع) در ماه‌های محرم و صفر بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف افزود: ارزش ریالی این وقف جدید ۱۰ میلیون تومان بوده و سالیانه نیز ۲۰۰ هزار تومان درآمد به همراه دارد.
الهی تصریح کرد: همچنین وقف دیگر در امسال نیز سه ساعت آب، یک هکتار اراضی با ۳۵۰ درخت عناب با نیت هزینه در ایام عید، ولادت‌ها و شهادت‌های ائمه‌ اطهار(ع) به جز در ایام ماه محرم و صفر بوده که ارزش ریالی آن ۱۵ میلیون تومان است.
وی با بیان اینکه وقف یکی از کارهای حسنه و ماندگار است، ادامه داد: در مجموع یک هزار و ۵۳ رقبه و ۹۸۰ موقوفه، ۳۴ حسینیه و ۱۳۱ باب مسجد در شهرستان خوسف وجود دارد.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه خوسف خاطرنشان کرد: بیش از ۸۵ درصد موقوفات شهرستان خوسف با نیت عزاداری امام حسین (ع) در ایام محرم و صفر به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۵۹/