همزمان با نخستین روز از دهه وقف انجام شد؛

وقف جدید در قهستان توسط بانوی ۷۸ ساله

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند گفت: در نخستین روز از هفته وقف، یک قطعه زمین مشجر، مشتمل بر تعدادی درخت زرشک به همراه دو فنجان آب، توسط بانوی ۷۸ ساله در روستای خوان از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان وقف گردید.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین دادخدا خدایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نخستین روز از هفته وقف، یک قطعه زمین مشجر، مشتمل بر تعدادی درخت زرشک به همراه دو فنجان آب، توسط خانم گوهر شخم گر در روستای خوان از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان وقف گردید.
وی افزود: نیت این موقوفه صرف پذیرایی شام عزاداران حسینی در شب ۱۱ محرم می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند بیان کرد: با توجه به اینکه بانوان سابقه بسیاری در وقف های جدید دارند، این بانوی ۷۸ ساله با وقف جدید، باقیات و صالحاتی را برای خود رقم زد.
حجت‌الاسلام خدایی به اهداف واقف برای وقف این موقوفه اشاره کرد و تصریح کرد: هدف واقف این است که باقیات و صالحاتی برای خود بر جای گذارد و نامی از وی برده شود.
وی با اشاره به ارزش ریالی این موقوفه خاطرنشان کرد: ارزش تقریبی این موقوفه ۴۰ میلیون تومان است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند در پایان یادآور شد: هدف از تبلیغ و اطلاع رسانی وقف هایی که از سوی واقفین انجام می شود آشنایی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف است که مردم نیز از این امر خیر استقبال کنند.
انتهای پیام/۴