مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد؛

وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در عشق آباد خراسان جنوبی/ ۳ تیم ارزیاب اعزام شدند

زلزله ۵.۱ ریشتری ساعت ۴:۷ امروز، عمق ۸ کیلومتری زمین در استان خراسان جنوبی، حوالی عشق آباد را لرزاند. 

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی کاوسی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت:زلزله ۵.۱ ریشتری ساعت ۴:۷ امروز، عمق ۸ کیلومتری زمین در استان خراسان جنوبی، حوالی عشق آباد را لرزاند.

وی افزود: در پی این حادثه ۳ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی حادثه به محل اعزام شدند‌.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: هم‌اکنون تماس با فرمانداری‌ها و دهیاری‌های نزدیک به کانون زلزله در حال انجام است و اعضای خانه‌های هلال استان نیز برای ارزیابی این حادثه فعال شده‌اند.

کاووسی عنوان کرد: هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات احتمالی این حادثه در دست نیست، به محض دریافت گزارش‌های اولیه ارزیابان، اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی نیز به خاورستان گفت:این زمین لرزه و پس لرزه ها در منطقه خالی از سکنه روستاهای پاشنو، شیر، ده و خیرآباد رخ داده که خالی از سکنه هستند و خسارت چندانی نداشته است.

آخوندی افزود : روستاهای بزرگ اطراف هم یا شدت این زمین لرزه ۵ ریشتری را کم احساس کردند و یا اصلا احساس نکردند.

وی گفت: هم اکنون تیمی از هلال احمر، بنیاد مسکن و دهیاران در مکان مستقر هستند و تا ۲۴ ساعت در حال آماده باش اند.

آخوندی با بیان اینکه بعد از این زمین لرزه بزرگ چند پس لرزه ۲ و ۳ ریشتری رخ داد که این روند نزولی نشان می دهد شرایط خطر گذشته است، افزود: ۵ تیم در روستاهای پیر حاجات و ده محمد مستقر هستند

مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی عنوان کرد: این تیم ها تا ۲۴ ساعت در منطقه هستند،یکی از تیم ها از بنیاد مسکن است که در حال بررسی میزان خسارات احتمالی است

آخوندی افزود: تونل های معادن زغال سنگ منطقه امروز تعطیل است.

انتهای پیام/۱۲۷