کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

وقوع یخبندان در مناطق سردسیر

لطفی گفت: با ادامه روند کاهشی دمای هوا وقوع یخبندان در مناطق سردسیر از جمله سربیشه طی صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دور از انتظار نخواهد بود.

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته به عباس آباد نیَم قائن و خرو با ۴۰ میلی‌متر و جفت‌رود ۳۷ میلی‌متر گزارش شده است.
وی افزود: با ادامه فعالیت سامانه بارشی ناپایداری های جوی به شکل وزش باد شدید و بارش باران با احتمال رعد و برق طی امروز و امشب پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند سبب وقوع روان‌آب به صورت محدود در برخی نقاط شمال شرق استان شود.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ، در ارتفاعات تشکیل مه و در نقاط سردسیر بارش برف در این مدت قابل پیش‌بینی است.
لطفی عنوان کرد: با ادامه روند کاهشی دمای هوا وقوع یخبندان در مناطق سردسیر از جمله سربیشه طی صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دور از انتظار نخواهد بود.
وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با دمای دو درجه سلسیوس بالای صفر و دهسلم نهبندان با دمای ۲۶ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: کمینه و بیشینه دمای هوا در مرکز استان نیز بین سه و ۱۷ درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۵