رئيس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی خبر داد

وقوع ۳۶ فقره تصادف از ابتدای سال در خراسان‌جنوبی/ ۷۰ نفر کشته و مجروح شدند

رضایی با بیان این‌که از ابتدای سال 36 فقره تصادف در جاده‌های استان اتفاق افتاده، گفت: در پی این تصادفات دو نفر کشته و 68 نفر مجروح شدند.

علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی ۳۶ فقره تصادف فوتی و جرحی در محورهای استان را شاهد بودیم که منجر به کشته و مجروح شدن ۷۰ نفر شده است.
وی افزود: طی تصادفات اتفاق افتاده از ابتدای سال دو نفر کشته و ۶۸ نفر مجروع شدند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: تصادفات رانندگی نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۸۰ درصد کاهش داشته است.
رضایی عنوان کرد: بيشترين علت تصادفات ، عدم توجه به جلو با ۴۰درصد و تخطی از سرعت مطمئنه به ميزان ۳۱درصد بوده است.
وی اظهار کرد: در این میان ۱۳دستگاه خودروی که دارای تخلفات حادثه ساز بودند توسط عوامل پليس راه توقيف شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۸۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: بر اساس آمارها ، بيشترين تصادفات رانندگی بين ساعت ۱۲ تا ۱۶ رخ داده است که نشان دهنده خستگی و خواب آلودگی ، عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مجاز بوده است.
رضایی از تشديد برخورد با تخلفات حادثه ساز خبر داد و افزود: ماموران پليس راه با هرگونه تخلف حادثه ساز در جاده ها بطور جدی برخورد می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در اين ايام به علت شيوع ويروس کرونا که موجب خلوتی جاده‌ها شده متاسفانه برخی رانندگان قانون گريز از اين موقعيت سوء استفاده کرده و با تخطی از سرعت مجاز موجب بروز حادثه و تصادف شده‌اند.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی به اشاره به تراکم ترافيک مقطعی در نقاط غربال‌گری ويروس کرونا، گفت: ترافيک در ورودی برخی شهرها بصورت مقطعی بوده و به دليل انجام تست غربالگری ويروس کرونا شکل می‌گيرد.
رضایی افزود: اين موضوع بعضا در شبکه‌های اجتماعی به تصوير کشيده شده و چنين وانمود می‌شود که مردم به پويش در_خانه_بمانيم بی توجه هستند.
وی گفت: ميزان ترددها در راه‌های استان از تاريخ ۲۵ اسفند ۹۸ تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ميزان ۵۲ درصد کاهش داشته است.
رئيس پليس‌راه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: جا دارد از هم استانی‌هایی که با مشارکت خود در پويش در_خانه_بمانيم با پرهيز از سفر به قطع زنجيره شيوع ويروس کرونا کمک می‌کنند تشکر کنم.
انتهای پیام/۱۲۷