طی هفته ای که گذشت؛

وقوع ۴۹ تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی/ ۳۰ نفر زخمی و کشته شدند

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: در هفته‌ای که گذشت 49 تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی به وقوع پیوست که یک مورد این تصادفات منجر به فوت شده و 29 نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا رضایی رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هفته گذشته یک تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داد.
وی افزود: همچنین طی هفته گذشته ۲۳ تصادف جرحی در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن ۲۹ نفر شد و ۱۹ تصادف خسارتی نیز داشت‌هایم و در مجموع ۴۹ تصادف در خراسانجنوبی به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۶۳ درصد تصادفات در جاده‌های روستایی و مابقی تصادفات در محورهای اصلی و فرعی بوده است.
رضایی عنوان کرد: قابل ذکر است که ۵۶ درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروج از جاده بوده است و ۳۸ درصد تصادفات در روز سه شنبه رخ داده است.
وی درباره علل عمده تصادفات نیز، گفت: کارشناسان ۳۶ درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و ۲۱ درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده‌اند که بیشترین ساعات تصادف نیز ۱۴ الی ۲۰ شب گزارش شده است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی افزود: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان ۷ هزار و ۹۹۳ مورد و تخلفات حادثه ساز ۵۸۲ مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده اند.
رضایی با بیان این که طی هفته گذشته ۲۰ خودرو و ۴۱ موتورسیکلت توقیف شده است؛ از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.
انتهای پیام/۱۲۷