رئیس پلیس راه خراسان جنوبی:

وقوع ۷۵ فقره تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی/۳ نفر جان باختند

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: در هفته‌ای که گذشت 75 تصادف در جاده های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که 3 مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”علیرضارضایی” رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار کرد: هفته گذشته ۳ تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان‌جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت ۳ نفر شده است.
وی افزود: همچنین طی هفته گذشته ۳۷ تصادف جرحی در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن ۷۰ نفر شد و ۳۵ تصادف خسارتی نیز داشته‌ایم و در مجموع ۷۵ تصادف در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۳۶ درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، ۵۰ درصد در جادههای روستایی و ۱۴ درصد تصادفات نیز در جاده‌هایی فرعی رخ داده است.
رضایی عنوان کرد: قابل ذکر است که ۵۲ درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروجی از جاده بوده است و ۲۳ درصد تصادفات در روز شنبه زخ داده است.
وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان ۴۸ درصد تصادفات را عدم توجه به جلو تشخیص داده‌اند که بیشترین ساعات تصادف نیز ۸ صبح الی ۶ عصر گزارش شده است.
رضایی یادآور شد: مجموع تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان ۹ هزار و ۸۸۲ مورد و تخلفات حادثه ساز ۸۸۵ مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده اند.
وی با بیان این که طی هفته گذشته ۳۲ خودرو و ۴۴ موتورسیکلت توقیف شده است؛ از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۶۶/