رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی:

وقوع ۸۴ فقره تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته/ ۸۲ نفر کشته و مجروح شدند

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در تصادفات جاده‌ای استان طی هفته گذشته ( 20 تا 26مهر) 71 نفر مجروح و 11 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی هفته گذشته ۸۴ فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داد که از این میزان ۳۷ فقره تصادف خسارتی بوده است.
وی افزود: از این تعداد ۴۱ فقره تصادف جرحی بوده و این حوادث ۷۱ مجروح بر جای گذاشته است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی هفته گذشته ۶ فقره تصادف فوتی در جاده‌های برون شهری استان به وقوع پیوست که در این حوادث ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.
رضایی عنوان کرد: ۵۴ درصد حوادث ترافیکی هفته گذشته در محورهای روستایی و ۴۳ درصد این حوادث نیز در محورهای اصلی و مابقی در محورهای فرعی رخ داده است.
وی با بیان اینکه واژگونی خودرو و خروج از جاده با ۳۸ درصد بیشترین آمار تصادفات این مدت را به خود اختصاص داده، گفت: ۲۹ درصد این حوادث نیز تنها در روز چهارشنبه به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: عامل۴۳ درصد حوادث این مدت ناشی از عدم توجه به جلو بوده و ۴۶ درصد از وسایل نقلیه مقصر در این حوادث نیز خودروهای سواری بودند.
رضایی با بیان اینکه بیشترین ساعت وقوع این حوادث نیز در ساعت ۱۲صبح تا ۲۰ شب گزارش شده، افزود: ۱۰هزار و ۵۶۷ فقره تخلف رانندگی طی این مدت به ثبت رسیده که از این تعداد ۹۰۰ مورد تخلف حادثه ساز بود که با آن برابر با قانون برخورد شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط نیز ۲۸ خودرو و ۹۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده است.
انتهای پیام/۱۲۷