مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی اعلام کرد

ویژه برنامه های صدا وسیمای خراسان جنوبی به مناسب شبهای قدر و ارتحال امام خمینی (ره)

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:به مناسبت فرارسیدن شبهای قدر و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ،بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ویژه برنامه های مناسبتی این ایام از شبکه خاوران مرکز خراسان جنوبی به روی آنتن می رود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،به مناسبت فرارسیدن شبهای قدر و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ،بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ویژه برنامه های مناسبتی این ایام از شبکه خاوران مرکز خراسان جنوبی به روی آنتن می رود.
علیرضا آیینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:ویژه برنامه افطار ماه مبارک رمضان با عنوان « ماه مهربانی» از سیمای خاوران با ۵ برنامه ۶۰ دقیقه ای در افطار روزهای ۱۴ ،۱۵ ، ۱۶ و ۱۷ خرداد ماه جاری با تهیه کنندگی و کارگردانی «احمد نیک فرجام» و اجرای «علیرضا کوچی» با موضوعات ولایت پذیری و خدمت به محرومان، شب های قدر و فضایل حضرت علی (ع) و شهادت حضرت علی (ع)، صبر و استقامت از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰ به روی آنتن شبکه می رود.
وی افزود:حجت الاسلام فلسفی، قاری و مفسر قرآن ، مداح، خانواده شهید مدافع حرم (بصیری پور)، رزمنده دفاع مقدس و موذن مهمان ای برنامه در این شبها خواهند بود و آیتم های برنامه شامل، گزارش موضوعی با موضوع شب های احیا می باشد.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد:برنامه «سفره قندی» نیز با «موضوع خانواده و قدر و قیمت آن»، ویژه شب های قدر، با نگاه به شهادت حضرت علی (ع) و انقلاب و دفاع مقدس ، در روز های دوشنبه و چهارشنبه چهاردهم و شانزدهم با ۲ برنامه ۵۰ دقیقه ای از شبکه خاوران پخش خواهد شد نماهنگ و تسلیت مردمی( ویژه شب های قدر) و حضور کارشناس مذهبی آیتم های برنامه می باشند.
آیینه دار عنوان کرد:ویژه برنامه« نسیم رحمت » نیز با تهیه کنندگی «امید واحدی فر» با ۵ برنامه ۷۰ دقیقه ای با اجرای «ایمان خوشحال » به موضوعات عدالت، قدر، امام علی(ع) و اخلاص و نعمت می پردازد.
وی اظهار کرد:ویژه برنامه «شب های آسمانی» با ۳ برنامه ۲۱۰ دقیقه ای از ساعت ۱۱ تا ۲ بامداد با سخنرانی حاج شیخ زرگران و مداحی داریوش قاضی زاده در شب نوزدهم ، سخنران حجت الاسلام حسینی اراکی و مداحی داریوش قاضی زاده در شبهای ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان از آستان امام زاده حسین ابن موسی الکاظم طبس با تهیه کنندگی «مهدی مودی» وکارگردانی «سید علی اصغر طهماسبی» به روی آنتن می رود.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:همچنین به ویژه برنامه شب های قدر با عنوان « به سوی خدا » از رادیو خاوران با تهیه کنندگی «تکتم اعتبار» و «معصومه اسماعیل زاده» و اجرای « مسعود حسنی » از ساعت ۲۱ شبهای قدر ماه رمضان به مدت ۴ ساعت با استفاده از واحد سیار ضبط و پخش می شود.
آیینه دار عنوان کرد:پخش زنده مراسم شب قدر و نیز اطلاع رسانی از برگزاری مراسم شب قدر در سطح استان با هدف بهره برداری حداکثری از فضایل و برکات معنوی شب قدر در میان مخاطبین استانی از اهداف این برنامه است.
وی خاطرنشان کرد:این ویژه برنامه به پخش مراسم شب های قدر ماه مبارک رمضان از محل اماکن مذهبی بیرجند (مصلای المهدی (عج)، حسینیه جماران بیرجند و …) اختصاص دارد.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت:گزارشگر برنامه نیز با حضور در جمع مردم به انعکاس مراسم شب قدر از مساجد مختلف استان می­‌پردازد.
آیینه دار بیان کرد:ارتباط با گزارشگران شهرستانها،ارتباط با کارشناس مذهبی، ارتباط با مدیرکل تبلیغات اسلامی،ارتباط تلفنی با شهرهای مذهبی مشهد، قم و شیراز ، مداحی، آواهای مذهبی و نوحه خوانی، قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن از آیتم های برنامه می باشد.
وی بیان کرد:ویژه برنامه صبح شهادت حضرت علی(ع) با عنوان«در ماتم مولا» نیز با تهیه کنندگی « معصومه اسماعیل زاده» به مدت ۲ ساعت با موضوع شهادت امام علی (ع) و با هدف پوشش مراسم شهادت حضرت علی(ع) در استان و پیروی از راه ایشان مهمان خانه هم استانی ها در شبهای قدر خواهد بود.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی اظهار کرد:آیتم های برنامه شامل آرم برنامه، گزارش زنده، مرثیه خوانی، موسیقی عزاداری، موسیقی بی کلام، کارشناسی،ارتباط با آستانه مقدس حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس، پخش تلفن و پیامک های مخاطبان است.
آیینه دارگفت: نقطه عطف عنوان برنامه ای است که به مناسبت قیام ۱۵ خرداد در ۱۵/۳/۹۷ به صورت زنده با تهیه کنندگی «فرشته بهمن زاده» به مدت دوساعت از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر به مدت ۱۲۰ دقیقه تولید می شود.
وی بیان کرد:این برنامه شامل آیتم هایی از جمله، آرم برنامه، موسیقی بی کلام، شعر خوانی، کارشناسی، موسیقی با کلام، گزارش، مداحی و نوحه خوانی، سخنرانی، ارتباط با آستانه مقدس حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس، تلفن ها و پیامک ها است.
مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی عنوان کرد:هدف برنامه بازگویی تاریخ انقلاب در هنگام قیام ۱۵ خرداد به عنوان بذر انقلاب اسلامی و نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است.
انتهای پیام/ ۱۲۷/ ۱۱/