قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد

پاسخگویی به شبهات یکی از رسالت های روحانیون / در جنگ اقتصادی و رسانه‌ای حضور داریم

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از رسالت های روحانیون این است که در منبرهایی که می روند به بسیاری از شبهات مردم پاسخ دهند

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و مبلغین خراسان جنوبی، اظهار کرد: مهمترین رسالت که این روزها متوجه ما روحانیون است، مسئله محرم و صفر و دو ماه فرصت است که باید از آن بهره ببریم و به بسیاری از مسائل بپردازیم.
وی با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر را با آغاز ماه محرم در پیش داریم، افزود: جوانان خواسته بودند به سوالات آنها پاسخ داده شود یا کتابی معرفی شود که به پاسخ سوالات خود برسند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از پاسخ ها و مسائل در یک کتاب نمی آید، گفت: روحانیون باید در مجالس و بحث های خود به این سوالات پاسخ دهند.
نوفرستی با اشاره به این‌که جوانان سوالات مختلفی در این زمینه دارند که روحانیون می توانند با مطالعاتی که دارند پاسخگوی این جوانان باشند، تصریح کرد: فلسفه قیام امام حسین (ع ) برگرداندن جامعه منحرف به خط اصلی بوده است.
وی افزود: هر وقت دیدید جامعه اسلامی دچار فساد بنیانی شد وظیفه هر مسلمانی است که در موقعیت مناسب قیام کند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از رسالت های روحانیون این است که در منبرهایی که می روند به بسیاری از شبهات مردم پاسخ دهند، گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری نسخه کوچک قیام امام حسین در زمان امام خمینی نیز رخ داده است و هدف یکی بوده است.
نوفرستی با اشاره به اینکه ما تکلیف داریم در ماه محرم و صفر که یک فرصت است به مسئله انقلاب بپردازیم، خاطرنشان کرد: شهدایی که تقدیم شدند، تلخی ها و مشکلاتی که در دهه ۶۰ برای مردم وجود داشته و جوانان امروز از آنها بی خبر هستند و موفقیت هایی که با تمام مشکلات به دست آمده باید برای مردم تبیین شود.
وی با بیان اینکه انتقاد باید به گونه ای باشد که اساس نظام که دستاورد خون شهدا است زیر سوال نرود، افزود: امروز پرچم دار حق، ولایت است و جریان حق است که به سرعت رو به رشد است.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز در جنگ اقتصادی و رسانه‌ای هستیم و یک روز هم در جنگ نظامی بوده‌ایم و باید متناسب با سیاست های نظام با دشمن مبارزه کنیم.
نوفرستی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی در زمینه های گوناگون علمی و رشد فکری و معنوی حرکت رو به جلویی دارد و پیشرفت های بسیاری رخ داده است.
وی با بیان اینکه ما نباید طوری صحبت کنیم که دشمن می خواهد و باید خیر و صلاح نظام را در نظر بگیریم، افزود: یکی از رسالت های ما احیای فرهنگ شهید و شهدا است و روحانیت باید در این راستا اقدام کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲