جوابیه‌ای برای مصاحبه عضو شورای اسلامی شهر بیرجند؛

پاسخ رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در خصوص اقدامات صورت گرفته در بند دره

طبیعی است در هر جایی که کاری انجام شود عده ای از نتایج آن استفاده خواهند کرد و ممکن است منجر به ارزش افزوده املاک مجاور آن شود. هر چند شهرداری بیرجند در خارج از محدوده خدماتی تکلیفی بر عهده ندارد اما این به معنای آن نیست که اگر قدمی در این باره برداشته شود غیرقانونی و به نفع مردم نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در پاسخ به مصاحبه رضا حسنی‌صفت عضو شورای اسلامی شهر بیرجند که در پایگاه خبری تحلیلی خاورستان با عنوان “احداث منطقه گردشگری با پول مردم به نفع عده‌ای خاص/ آینده بند دره به سرنوشت هتل معین دچار نشود” جوابیه‌ای ارسال کرد.
عضو شورای اسلامی شهر بیرجند ۱۶ شهریور ۹۹ در مصاحبه با پایگاه تحلیلی خبری خاورستان درباره همکاری شهرداری بیرجند در ایجاد تفرجگاه بند دره گفت‌وگویی انجام داده است که با عنوان «احداث منطقه گردشگری با پول مردم به نفع عده ای خاص/ آینده بند دره به سرنوشت هتل معین دچار نشود» منتشر شد که این مصاحبه بیان کننده اظهارات شخصی دکتر «حسنی صفت» درباره هزینه کرد شهرداری در این منطقه است.
این عضو شورا در این مصاحبه بیان کرده است که بخشی از هزینه های خدماتی در بند دره توسط شهرداری بیرجند پرداخت شده است که در واقع سرمایه گذاری برای بخش خصوصی است و با توجه به این که بهره برداری از آن به شهرداری واگذار نخواهد شد انجام این کار به نفع شرکت پویش و هتل معین است.
سخنان این عضو شورا بیان کننده نظر شخصی دکتر «حسنی صفت» است و مواضع رسمی شورا توسط رئیس شورا بیان می‌شود. با توجه به مطالبات مردم و شورا برای احیای بند دره، استاندار از دستگاه های اجرایی برای همکاری در این باره دعوت کرد تا از این طریق به یکی از خواسته های مردم پاسخ گفته شود.
طبیعی است در هر جایی که کاری انجام شود عده ای از نتایج آن استفاده خواهند کرد و ممکن است منجر به ارزش افزوده املاک مجاور آن شود. هر چند شهرداری بیرجند در خارج از محدوده خدماتی تکلیفی بر عهده ندارد اما این به معنای آن نیست که اگر قدمی در این باره برداشته شود غیرقانونی و به نفع مردم نخواهد بود.
این اقدام در راستای توسعه زیرساخت‌های تفریحی و گردشگری و جهت رفاه حال شهروندان بیرجند صورت پذیرفته است و شهرداری بیرجند در راستای عمل به دو مصوبه شورای اسلامی شهر اجازه هزینه کرد در این منطقه را تا سقف مبلغ دو میلیارد تومان با موافقت ۸ عضو شورا که به تأیید هیئت تطبیق رسیده است، دریافت کرده است و چنان‌چه لازم باشد مجدد برای افزایش این مبلغ در شورای اسلامی شهر تصمیم گیری خواهد شد، بنابراین اقدام شهرداری در این منطقه غیرقانونی نیست و اجرای مصوبه قانونی شورای اسلامی شهر بوده است. لذا مجدداً تأکید می‌شود که موضع یک عضو شورا بدون داشتن اطلاعات کافی نسبت به تصمیمات گرفته شده، موضع همه اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند نیست و اقدامات انجام شده توسط شهرداری در بند دره در راستای عمل به خواسته مردم در این باره بوده است و هیچگونه نگاه انتفاعی برای شهرداری متصور نبوده است. در کنار این، شورای اسلامی شهر بیرجند لازم می‌داند از اقدامات جهادی همه دستگاه های اجرایی، شهرداری بیرجند، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و در رأس از پیگیری های مجدانه مهندس «معتمدیان» استاندار در خصوص ورود به پروژه تفریحی بند دره تشکر و حمایت می نماید.
انتهای پیام/۴